V pátek 11. září dopoledne se obrátila na policii žena z Hořic s tím, že bývalému příteli své dcery půjčila vozidlo Renault Scenic, které jí nechce vrátit. Policisté nejdříve kontaktovali bývalého přítele, který jim sdělil, že se s majitelkou domluví a auto jí vrátí. Následně na to hovořili s majitelkou vozidla, která místo toho, aby ocenila jejich snahu, tak je odbyla s tím, že ji zdržují od práce, a že už se s mužem domluvila.

Krátce po poledni zaťukali dva muži snědé pleti na otevřené dveře u jednoho z domů v Sukoradech s tím, že hledají pana Nováka. Majitelka domu jim odpověděla, že žádného Nováka nezná. Po chvíli si ale všimla, že jeden z mužů nahlíží v pokoji do skříní. Poté rychle z domu odešel. Následně oba odjeli vozidlem Renault 19. I když nic neodcizili, přesto hořičtí policisté případ šetří jako přečin porušování domovní svobody, za což pachatelům hrozí až dva roky vězení.

V odpoledních hodinách si stěžovala na lince 158 těhotná žena z Miletína na svého strýce, který jí měl vyhrožovat fyzickou újmou. Dále uvedla, že se ho bojí a proto ani nevychází z domu. Hlídka se na místě od strýce, který chodí o berlích, dozvěděla, že prý nikomu nevyhrožoval. Nakonec i sama oznamovatelka uvedla, že jí přímo nevyhrožoval, ale že se to dozvěděla od známých.

Značně opilý muž z Vysokého Veselí žádal ve večerních hodinách policisty, aby odvezli jeho přítelkyni na záchytku, jinak že za sebe neručí. Policisté na místě zastihli jak opilého oznamovatele, tak i jeho rovněž opilou družku. Oba se hádali kvůli napadení se sousedy, které den předtím nahlásili na policii. Muž zřejmě vlivem vypitého alkoholu věc stále dokola řešil. Policisté mu vysvětlili, že se již případem zabývají, což po chvíli pochopil.

Před jednadvacátou hodinou přijali jičínští policisté oznámení o špatně zaparkovaném vozidlu v Tylově ulici, které řidič odstavil tak, že bránilo ostatním ve výjezdu. Ještě před příjezdem hlídky se na místo dostavil řidič uvedeného vozidla, se kterým odjel.

V nočních hodinách vyjeli novopačtí policisté do Vrchoviny, kde mělo stát u hřbitova v protisměru neosvětlené vozidlo Škoda Felicie. Hlídka na místě zjistila, že je vozidlo nepojízdné a že bude následující den odtaženo. Vzhledem k tomu, že stálo mimo komunikaci, nebránilo tak v silničním provozu.

Večer řádila v Jičíně na Valdštejnově náměstí „straka", která jedné z návštěvnic odcizila z kabelky mobilní telefon IPhone 5S černé barvy v hodnotě 6.500 korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

V sobotu 12. září krátce před jednou hodinou ranní oznámil na linku 158 návštěvník kempu v Lužanech, že se se svými kamarády ubytoval v chatce, u které někdo rozbil okno. Hlídka na místě zjistila, že se oznámení až tak nezakládá na pravdě. V chatce totiž došlo k požáru matrace a k následnému poškození interiéru. Muži se následně domluvili s pronajímatelem autokempu na tom, že chatku dají do pořádku, popřípadě, že škodu uhradí. Další přítomnost policistů tak již nebyla nutná.

V dopoledních hodinách se obrátila na policii žena z Kopidlna s tím, že její přítel pracuje s nějakým mužem, který ji pomlouvá a tvrdí, že prý to „táhne s jiným chlapem". Dále uvedla, že kvůli tomu trpí depresemi a s přítelem se hádá. Žena po policistech chtěla, aby jí před jejím druhem dosvědčili, že mu není nevěrná. Hlídka jí vysvětlila, že ji v tomto případě nemůže vyhovět.

Před polednem přijali jičínští policisté oznámení o krádeži kovové popelnice, kterou měl neznámý pachatel odcizit od jednoho z domů v Havlíčkově ulici. Nakonec se ukázalo, že k žádné krádeži nedošlo, neboť popelnice stála na protější straně komunikace. Možná by nebylo od věci se nejdříve pořádně porozhlédnout kolem, a až poté učinit oznámení.

O tom, že si někteří sousedé umí znepříjemňovat život, svědčí případ z Nové Paky. Majitel rodinného domu si stěžoval na souseda, který mu zboural na společné hranici plot a nahradil ho novým, čímž mu způsobil škodu ve výši 5 tisíc korun. Obě znesvářené strany se navíc do sebe pustili i verbálně. S trubkou v ruce měl jeden ze sousedů druhému vyhrožovat, že ho s ní přetáhne. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Večer pátrali sobotečtí policisté po osmatřicetiletém muži, který utekl z domu poté, co měl rodičům vyhrožovat, že jim podpálí dům a že si něco udělá. Policisté muže hledali u jeho známých a kamarádů. Nakonec ho po půlnoci vypátrali v pořádku u jeho kamaráda v Mnichově Hradišti.

Po jednadvacáté hodině se obrátila na linku 158 žena z Blat s tím, že někdo chodí sousedům po zahradě. Naštěstí to nebyl zloděj, ale sousedé, které žena zřejmě nepoznala. I když to bylo plané oznámení, přesto si žena zaslouží poděkování. Ne každý si totiž všímá svého okolí.

V neděli 13. září před jednou hodinou ranní mělo dojít v Jičíně v Denisově ulici k rvačce několika mužů, kdy jeden z nich měl zůstat ležet na zemi. Na místo vyjeli jak policisté, tak i záchranáři. Nutno zdůraznit, že úplně zbytečně, neboť se na místě nikdo zraněný nenacházel. Pouze před knihovnou ležel totálně opilý třiadvacetiletý mladík, kterého následně záchranáři převezli do nemocnice.
Další opilec se povaloval po druhé hodině ranní v Jičíně v ulici Na Hrádku. Poté, co ho přivolaný lékař prohlédl, muž se probral a odešel vrávoravým krokem domů.

V dopoledních hodinách došlo v Nové Pace k havárii na vodovodním řadu, kdy se voda valila po silnici a tekla do kanálu. Silniční provoz naštěstí nebyl nijak ohrožen. Havárii následně odstranili pracovníci vodovodů a kanalizací.

Jičínští policisté řešili naschvály v ulici Svatopluka Čecha, kde neznámý pachatel poplival u dvou zaparkovaných vozidel Volvo čelní skla. Majitel obou vozidel uvedl, že mu již někdo v minulosti propíchal pneumatiky a dokonce, že ho jeden ze sousedů poučoval, jak má správně parkovat. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Strach z manžela, se kterým je v rozvodovém řízení, měla po třinácté hodině žena v Jičíně. Bála se jít domů, protože jí prý muž občas sprostě nadává a údajně i vyhrožuje fyzickou likvidací. Nakonec se ukázalo, že si žena spíše potřebovala o celé záležitosti s někým promluvit. Policistům sdělila, že přespí u kamarádky a druhý den, že odjede k rodičům.

Novopačtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který ze zahrady jednoho z domů v Podlevíně odcizil staré kovové chladírenské zařízení, čímž způsobil škodu ve výši 4 tisíce korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

V podvečerních hodinách zasahovali hořičtí policisté v jednom z bytů v Hátlově ulici, kde devětadvacetiletý muž fyzicky napadl svoji matku a sestru. Po příjezdu policistů už tak silný nebyl a v okamžiku, kdy se dozvěděl, že bude převezen do protialkoholní záchytné stanice, začal klást odpor. Nejdříve se snažil zavřít v koupelně a poté před hlídkou utekl do ložnice, kde ho policista jménem zákona vyzval, aby zanechal svého jednání. Vzhledem k tomu, že tak neučinil, skončil v policejních poutech. Následně byl s 2,55 promile alkoholu převezen do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kde zůstal do vystřízlivění. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Zápach a hustý dým zamořil ve večerních hodinách část Sedliček. Majitel jednoho z domů totiž pálil na zahradě trávu, a když ho chtěli sousedé na situaci upozornit, neotevřel jim. Otevřel až policistům, kteří s ním věc vyřídili domluvou.

Po dvacáté hodině se obrátil na policii muž z Údrnic s tím, že u sousedovy chalupy někdo bouchá a přitom majitelé již odpoledne odjeli. Hlídka oznámení prověřila a zjistila, že se majitelka na chalupu vrátila a protože nemohla zavřít dveře, tak s nimi bouchala.

Po jednadvacáté hodině vyhrožoval na lince 158 opilý mužský hlas, že si něco udělá. Dále uvedl, ž má provaz kolem krku, tak ať se „policajti" starají. Na základě provedeného šetření policisté zjistili, že by se měl muž nacházet v Jičíně na vlakovém nádraží. A nemýlili se. Na lavičce v klidu seděl čtyřiačtyřicetiletý muž, kterého velmi dobře znají. Hrál si s telefonem a hlídce sdělil, že nemá v úmyslu si něco udělat.

nprap. Hana Klečalová