Deníku to řekla jeho advokátka Jitka Michálková. S klientem mluvila ve vazební věznici v Hradci Králové.

„Můj klient je obviněn ze čtyř trestných činů. Jedním z nich je zneužití dítěte k výrobě pornografie. Přiznal, že by vinu v tomto směru mohl unést. Netušil totiž, že se tím dopouští trestného činu," řekla Michálková. Kněz prý netušil, že když požádá nezletilou dívku o erotickou fotografii, kterou mu měla dívka poslat přes mobilní telefon, dopouští se tím trestného činu.

Ostatní obvinění 52letý Tvrdoň odmítá. Měl se dopustit také znásilnění 37leté ženy z Havlíčkova Brodu.

Tvrdoň před několika lety působil jako farář ve Svojanově na Svitavsku.  Podle místních byl zvláštní muž s velikášskýma očima. Zadlužil sebe i farnost. Před třemi lety ho pak biskupství poslalo za trest k pokání do trapistického kláštera u Mariánských Lázní a muselo dluhy zaplatit.

„Měl velké projekty, ale zcela bez finančního zajištění. Létal v oblacích, i otec biskup o něm řekl, že to vypadá, jako by nebyl psychicky v pořádku," řekl nynější svojanovský farář Zdeněk Šilhánek.

Někteří duchovní z Havlíčkobrodska ale Tvrdoňovi vyjadřují podporu. Od té se ale distancovalo hradecké biskupství. „Není pravda, že by pan biskup nebo kněží z havlíčkobrodské farnosti posílali Eriku Tvrdoňovi do vazby vzkazy nebo vyjádření podpory. Vyšetřování nechceme nijak ovlivňovat. Obviněný farář byl až do jeho skončení postaven mimo službu," uvedl mluvčí biskupství Petr Suchomel.

Čtěte také: Faráře obviněného ze znásilnění dobře znají i ve Svojanově