V pátek 8. března ráno zkontrolovali dopravní policisté několik desítek řidičů, z nichž pět překročilo v obci nejvyšší povolenou rychlost, jeden telefonoval za jízdy s přístrojem v ruce a další čtyři nebyli za jízdy připoutáni. Největším hříšníkem byl čtyřiačtyřicetiletý řidič, který se u Miletína řítil 120 kilometrovou rychlostí. Za rychlou jízdu dostal řidič v blokovém řízení pokutu ve výši 2.500 korun.

Krátce před devátou hodinou ranní se obrátil na policii muž z Nové Paky s tím, že mu někdo během nákupu v supermarketu odcizil peněženku. Po příjezdu hlídky se zákazník choval velmi zmateně, nebyl si jistý, zda peněženku někde neztratil. Policistům uvedl, že ještě jednou projde celou trasu domů, zda peněženku někde nenajde. Nakonec se ozval s tím, že již peněženku našel. Zapomněl ji totiž doma.

Minuty strachu prožívala v odpoledních hodinách mladá žena v Hořicích, která si nedopatřením zabouchla dveře od bytu. Na tom by nebylo až tak nic strašného, kdyby ovšem v bytě nezůstalo roční dítě. Na místo okamžitě vyjeli policisté a hasiči, kterým se podařilo dveře otevřít. A tak nakonec vše dobře dopadlo.

Krátce před osmnáctou hodinou si „ustlal" na silnici před hořickou nemocnicí opilý muž. Hlídka, která vyjela na místo, už nikoho na silnici nenašla. Pouze opodál seděl na chodníku místní bezdomovec, který uvedl, že na silnici ležel on. V tomto případě postačila ze strany policistů domluva.

Večer natankoval u benzínové čerpací stanice v Robousích řidič do vozidla Volkswagen Transportér 20 litrů motorové nafty a poté údajně z místa odjel. Policisté následně zjistili, že se jedná o devětadvacetiletého řidiče, který uvedl, že u pokladny uhradil pouze bagetu a na nafty zapomněl. Přislíbil, že dluh v neděli, až se bude vracet z hor, uhradí.

V sobotu 9. března nad ránem byla v jičínské nemocnici hospitalizovaná silně opilá dvacetiletá slečna. Krátce po šesté hodině se probudila a chtěla odejít, v čemž se jí snažili zabránit zaměstnanci nemocnice. Slečna, která měla v dechu přes 2 promile alkoholu, se nechtěla jen tak vzdát a jednomu ze zaměstnanců způsobila zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Žena teď čelí podezření z přečinu ublížení na zdraví, za což jí hrozí až pět let vězení.

Po druhé hodině ranní řádil na jedné z diskoték v Jičíně neznámý zloděj, který ze dvou odložených kabel odcizil dva mobilní telefony HTC Wildfire hnědé barvy a Nokia E65 šedostříbrné barvy oba v celkové hodnotě 3.200 korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách se obrátil na linku 158 mladík z Jičína s tím, že mu někdo na diskotéce odcizil z mikiny mobilní telefon Samsung Galaxy černé barvy v hodnotě nejméně 8 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Po deváté hodině dopolední vyjeli kopidlenští policisté do Slavhostic, kde měl jeden z místních občanů pálit staré pneumatiky. Štiplavým kouřem měl zamořit celou vesnice. Nakonec se ukázalo, že pálil pouze starou trávu. Po příjezdu policistů muž oheň uhasil.

O nejméně deset slepic a několik kachen přišla během noci chovatelka v obci Březka. Drůbež si zřejmě vyhlédla liška, která několik zakousnutých kusů nechala na místě a zbytek si odnesla.

Krátce po patnácté hodině vyjeli kopidlenští policisté do Starých Hradů, kde se neznámý pachatel vloupal do stodoly. Uvnitř odcizil dvě travní sekačky a deset metrů elektrického kabelu. Majitel vyčíslil škodu na nejméně 12 tisíc korun. Pachateli za přečin krádeže a porušování domovní svobody hrozí až dva roky vězení.

V podvečerních hodinách se obrátila na policii obsluha jedné z heren v Kopidlně s tím, že má problémy s hostem. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o třiadvacetiletého mladíka, který nechtěl uhradit útratu. Když ho nechtěla barmanka pustit z herny ven, udeřil ji pěstí do obličeje a poté odešel. Muži zákona mladíka následně zadrželi a převezli s téměř 2,1 promile alkoholu do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové. Tím to pro něj ale neskončilo. Za přestupek proti občanskému soužití mu ve správním řízení hrozí pokuta.

Večer se obrátila na policii žena z Libáně s tím, že ji doma napadl přítel, který ji udeřil do zad. Dále uvedla, že to nebylo poprvé, ale že se již zklidnil, a tak počká, jestli nebude v napadání pokračovat. O několik minut se ozvala znovu s tím, že je vše v naprostém pořádku a od policistů žádnou pomoc nežádá.

Krátce před třiadvacátou hodinou vyjeli policisté spolu s městskými strážníky v Jičíně do jednoho z domů na Holínském předměstí, kde mělo dojít ke konfliktu v rodině. Muž, který měl v dechu přes 2,8 promile alkoholu, napadl manželku a syna, kterým sprostě nadával. Vzhledem k tomu, že se nechtěl uklidnit, skončil v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.

V neděli 10. března krátce před jednou hodinou ranní zavolal na linku 158 silně opilý muž ze Sobotky, kterému nebylo téměř rozumět. Zřejmě se snažil podat nějaké oznámení, ale místo toho jen sprostě nadával. Službu konající policista ho upozornil, že se dovolal na linku 158 a aby se ve svých výrocích mírnil. Muž poté zavěsil.

O několik minut později se na linku 158 dovolal další opilec ze Sobotky, kterého měli údajně vykázat z diskotéky. Dále uvedl, že na hlídku počká venku před diskotékou. Po příjezdu hlídky se zde nikdo nenacházel.

Krátce po deváté hodině dopolední kontrolovala policejní hlídka v Kumburském Újezdu osobní vozidlo Škoda Octavia, které řídil dvaadvacetiletý mladík. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 1,17 promile alkoholu. Řidič se policistům přiznal, že vypil dvanáct 12 stupňových piv. Za jízdu v opilosti ho čeká ve správním řízení vysoká pokuta a zákaz řízení všech motorových vozidel.

V dopoledních hodinách vyjeli jičínští policisté do Čejkovic, kde se pod mostem do sebe pustilo několik bezdomovců. Výsledkem potyčky byl jeden zraněný, který skončil na ošetření v jičínské nemocnici. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Zfetovaného řidiče kontrolovala po čtrnácté hodině policejní hlídka v Březovicích. Jednalo se o dvaadvacetiletého mladíka, který řídil vozidlo Peugeot 106 pod vlivem marihuany. Policisté řidiči zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu. Na jak dlouho, o tom bude rozhodovat příslušný správní orgán.

V podvečerních hodinách natankoval neznámý řidič u benzínové čerpací stanice v Jičíně do vozidla Škoda Favorit 13 litrů benzín v hodnotě 500 korun, a poté z místa bez zaplacení ujel. Po řidiči pátrají jičínští policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.