V pátek 13. listopadu ráno ležel v Jičíně v Konecchlumské ulici notně opilý osmatřicetiletý cizinec, který se po chvíli zvedl a odešel na ubytovny, kde bydlí.

V dopoledních hodinách se obrátila na policii žena z Jičína s tím, že ji fyzicky napadl přítel. Dále uvedla, že je náladový a že ji napadne vždy, když se má podílet na výchově a péči o jejich dítě. Policisté případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

Po poledni mělo v Hořicích jezdit velkou rychlostí stříbrné vozidlo, které mělo být navíc vpředu nabourané. Hořičtí policisté následně našli vozidlo odstavené v jedné z ulic a u něj několik mladíků. Žádný z nich se ale nepřiznal, že ho řídil. I tak je policisté poučili, že takto poškozené vozidlo nemá na silnici co dělat. Mladíci přislíbili, že již nikam s autem nepojedou.

V podvečerních hodinách zamířili kopidlenští policisté do Údrnic, kde měl opilý muž poškodit dvě okna. Jednalo se o jednoho z místních občanů, který vnikl na soukromý pozemek, kde tak dlouho tloukl do oken, až dvě rozbil. Majitel domu požadoval, aby mu policisté domluvili a vysvětlili, co udělal a aby následně uhradil škodu. Vzhledem k jeho opilosti, ho policisté pouze odvezli domu s tím, že mu vše vysvětlí a domluví až následující den.

Ve večerních hodinách se vytvořila před spuštěnými závorami na železničním přejezdu v Sedličkách dlouhá kolona vozidel. Když se závory ani po dlouhých minutách nezvedly, obrátili se řidiči na policii. Policisté se následně od výpravčího dozvěděli, že je přejezd uzavřený z důvodu poruchy lokomotivy nákladního vlaku, která zůstala stát mezi obcemi Libuň a Jičín. Přejezd tak byl až do půlnoci, kdy byl vlak odklizen, nouzově otvírán v tříminutových intervalech. Poté již byl přejezd plně průjezdný.

Před dvaadvacátou hodinou řešili sobotečtí policisté rodinné neshody, které vyvrcholily fyzickým napadením. Sedmatřicetiletý muž měl v domě své matky napadnout o šestnáct let mladšího mladíka, kterého měl povalit na zem a následně kopnout do pravého stehna. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V pozdních nočních hodinách se obrátil na linku 158 muž ze Sobotky s tím, že mu přítelkyně vyhrožuje napadením. V dálce byl ale slyšet hlas jeho přítelkyně, která naopak uváděla, že on chce napadnout ji. Hlídka na místě zjistila, že jsou oba notně pod vlivem alkoholu. Muž nadýchal 2,27 promile a jeho družka, kterou museli policisté vzbudit, nebyla schopná se dechové zkoušce podrobit. Nakonec oba uvedli, že vlastně o nic nešlo a že nic řešit nechtějí. Policisté jim alespoň důrazně vysvětlili, že linka 158 je pro tísňová volání a ne pro jejich nesmyslná oznámení.

V sobotu 14. listopadu krátce před jednou hodinou ranní zamířili jičínští policisté na Lidické náměstí, kde mělo v jedné z heren dojít k fyzickému napadení mezi hosty. Nakonec se ukázalo, že k žádnému napadení nedošlo, pouze se dva štamgasti pohádali. Oznamovatelka měla strach, aby se do sebe „nepustili" a tak vše raději preventivně oznámila na policii.

Na sousedy nebrali ohled nájemníci bytu v jednom z domů v Jičíně v Barákově ulici. Údajně byli tak hluční, že ostatní nemohli spát. Po příjezdu hlídky už byl v domě naprostý klid.

V dopoledních hodinách vyděsil motoristy kouř, který vycházel z lesa nedaleko obce Újezd pod Troskami. Policisté oznámení prověřili a přitom zjistili, že se jedná o nahlášené pálení klestí.

Jičínští policisté pátrají po neznámém vandalovi, který na Prachově povalil informační tabuli Muzea přírody. Svým jednání způsobil škodu ve výši 2.500 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

V dopoledních hodinách upozornili řidiči na dva muže snědé pleti, kteří se u Úlibic prezentovali jako neslyšící. V místě, kde probíhají práce na silnici a provoz je řízen semafory, měli obcházet jednotlivá vozidla a prodávat řidičům vonné stromečky. Hlídka zjistila, že se jedná o dva cizince, které z místa vykázala.

V odpoledních hodinách oznámila na linku 158 majitelka osobního vozidla, že jí někdo během noci odcizil z vozu, které měla zaparkované v Jičíně v Jabloňové ulici, registrační značku. Nakonec připustila, že registrační značku mohla i někde ztratit.

Vlastním očím nemohla uvěřit žena ze Třtěnice, která na dvoře svého domu našla několik zakousnutých slepic. Drůbež mají na svědomí zřejmě dva psi ze sousedství, kteří nejdříve vnikli na její zahradu a poté do výběhu, kde zardousili 12 slepic. Majitelka vyčíslila škodu na téměř 2 tisíce korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek na úseku ochrany zvířat proti týrání.

V podvečerních hodinách bylo v Nové Pace na náměstí zaparkované vozidlo Ford Transit, které mělo na straně řidiče pootevřené dveře. Policisté kontaktovali majitele, který uvedl, že zapomněl dveře zavřít. Ještě že otevřené vozidlo nenašel nějaký zloděj, to už by se s ním taky jeho majitel nemusel setkat.

Večer ležela v Jičíně na Husově ulici notně opilá pětapadesátiletá žena. Naštěstí neutrpěla žádné zranění, a tak ji muži zákona předali manželovi, který se o ni postaral.

Po třiadvacáté hodině zamířili novopačtí policisté do Staré Paky, kde se pětatřicetiletý cizinec marně domáhal ubytování v jednom z penzionů. Hlídce sdělil, že si v penzionu zarezervoval pokoj a teď zjistil, že se již na recepci nikdo nenachází. Z tohoto důvodu žádal policisty, aby mu pomohli někoho z penzionu zkontaktovat. Nakonec se na místo dostavila provozní, která uvedla, že se měl cizinec správně ubytovat do dvaadvacáté hodiny.

V neděli 15. listopadu krátce po jedné hodině ranní upozornil jeden z řidičů na rozházené dopravní značení, které leželo na silnici za Novou Pakou ve směru na Trutnov. Jednalo se o úsek, kde probíhá oprava komunikace. Novopačtí policisté zjistili, že k pádu značení došlo zřejmě z důvodu silného poryvu větru. Z tohoto důvodu značení narovnali a místu věnovali zvýšenou pozornost.

Do nepříjemné situace se dostala po šesté hodině ranní řidička osobního vozidla, která prý u Bartoušova málem narazila do nějakého muže, který ležel na silnici. I když v jízdě pokračovala dál, nakonec se vrátila a vše oznámila na policii. Na místě se už ale nikdo nenacházel.

V odpoledních hodinách se obrátil na policii muž z Lázní Bělohradu s tím, že se nemůže dostat do bytu své matky, která má klíče z vnitřní strany dveří a na zvonění a bouchání nereaguje. Vzhledem k tomu, že se o ni velmi bál, vyjeli na místo jak novopačtí policisté, tak i hasiči, kteří dveře otevřeli. Naštěstí se jeho obavy ukázaly jako liché. Žena se totiž nacházela v zadní části bytu a prý zvonění ani bouchání neslyšela.

V podvečerních hodinách řešili sobotečtí policisté neshody mezi bývalými partnery. Žena, která byla pod vlivem alkoholu, sdělila policistům, že jí bývalý přítel vzal z mobilu SIM kartu a ona teď nemůže zavolat matce. Muž, který měl být opilý, prý odešel do některého z restauračních zařízení. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Po dvaadvacáté hodině se povaloval v prostoru bankomatu v Nové Pace na náměstí bezdomovec, který celý prostor zamořil nepříjemným zápachem. Prý se chtěl jen vyspat a usušit. To ale policisté nemohli akceptovat a muže vykázali s tím, aby si našel jiný úkryt.

por. Hana Klečalová