„Na standardně položený dotaz kontrolujícího celníka, zda nepřevážejí lihoviny, cigarety, tabák, léčiva nebo omamné a psychotropní látky, odpověděli oba negativně. Speciálně vycvičený služební pes Bonny však záhy jejich tvrzení vyvrátil. Označil prostor na podlaze před sedadlem spolujezdce a pod ním, kam dvaašedesátiletý muž umístil do papírové krabice a igelitové tašky celkem 2128 tablet léku Sudafed a Apselan," řekla tisková mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Jitka Fajstavrová.

Z uvedeného množství by mohl vyrobit podle propočtů zhruba 94 gramů pervitinu.  Za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí muži trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

„Psovodi s jejich čtyřnohými svěřenci vycvičenými na vyhledávání omamných a psychotropních látek a prekurzorů či tabáku hrají důležitou roli při namátkových kontrolách. Umí je označit nejen ukryté v zavazadlech nebo na těle člověka, ale také v důmyslných úkrytech v konstrukčních dutinách vozů," doplnila mluvčí.