Z tohoto důvodu si řidič vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Během uplynulého víkendu přijali policisté několik desítek oznámení, prošetřovali přečiny a přestupky a v neposlední řadě je zaměstnali opilce a partnerské neshody.!

V pátek 15. ledna krátce po osmé hodině ranní vyděsil obyvatele jednoho z panelových domů v Jičíně v ulici Na Jihu plyn, který byl cítit na chodbě. Na místo vyjeli policisté i hasiči, kteří zjistili, že majitel jednoho z bytů zapnul plynový sporák a přitom zapomněl zapálit hořák. Plyn pak „zamořil" celý byt a společnou chodbu. Naštěstí nebyl nikdo zraněn a ani nedošlo ke škodě na majetku. Dům následně postačilo pouze vyvětrat.

V dopoledních hodinách se obrátila na policii starší žena z Jičína s tím, že jí určitě někdo odcizil peníze a doklady, protože je nemůže najít. Hlídka na místě zjistila, že by se mělo jednat o padesát tisíc korun, které měla mít seniorka uložené v kabelce. Nakonec se ukázalo, že k žádné krádeži nedošlo. Žena totiž zapomněla, že peníze půjčila příbuznému, i doklady později našla.

Před polednem došlo v jednom z domů v Hořicích v Havlíčkově ulici ke konfliktu mezi majitelem bytu a nájemníkem, který se chtěl odstěhovat, aniž by měl uhrazený dluh na nájmu. S majitelem se měl domluvit na tom, že mu nechá jako zástavu za nesplacený dluh automatickou pračku. Svůj slib ale nedodržel a snažil se byt opustit i s pračkou. Nakonec se oba ještě před příjezdem policistů domluvili a více prostřednictvím policie řešit nechtěli.

V podvečerních hodinách vyjeli jičínští policisté do malé obce na Jičínsku, kde mělo dojít k neshodám mezi bývalými manželi. V jednom z rodinných domů měl muž údajně obtěžovat svoji bývalou ženu, které měl i vyhrožovat. Když ovšem hlídka přijela na místo, okamžitě v domě zhaslo světlo a na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Policisté se ovšem nedali a neustále se pokoušeli obyvatele domu přimět k otevření. Po několika minutách skutečně oba otevřeli dveře. Dělali, jako že se zrovna probudili a nechápali, proč policisté přijeli. Prý v domě k žádnému napadení nedošlo a to ani k slovnímu, natož fyzickému. Je tedy otázkou, proč vůbec někdo žádal příjezd hlídky, když o ni nakonec nebyl zájem.

Po devatenácté hodině došlo u jednoho z rodinných domů v Nové Pace v ulici Na Strži k požáru komínu, ve kterém „chytly" saze. Oheň se naštěstí nerozšíření a po chvíli uhasl. Věc na místě vyřídili přivolaní hasiči.

Ve večerních hodinách kontrolovala policejní hlídka v Nové Pace v ulici J. Hory osobní vozidlo Mercedes Benz, které řídil pětačtyřicetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala 0,64 promile alkoholu. Z tohoto důvodu se musel rozloučit se svým řidičským průkazem a navíc mu hrozí ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

V noci vyjeli jičínští policisté do ulice Přátelství, kde se měl z jednoho z bytů ozývat ženský křik a tupé rány. Muži zákona oznámení prověřili, ale nikdo jiný než oznamovatel žádný křik neslyšel.

Krátce před půlnocí zamířili kopidlenští policisté do Libáně, kde mělo dojít k partnerským neshodám. Vše se mělo odehrát v jednom z rodinných domů v Jičínské ulici, kde měl mladý muž sprostě nadávat své přítelkyni, kterou měl snad i udeřit. Po příjezdu hlídky ale ani jeden z nich nechápal, kdo policii zavolal. Prý se vůbec nehádali a ani se fyzicky nenapadali. Ten den už to byl několikátý zbytečných výjezd policistů.

V sobotu 16. ledna se měl krátce po sedmé hodině ranní „motat" u Čejkovic opilec, který tak ohrožoval svůj život a zdraví. Policisté oznámení prověřili, ale žádného opilce nenašli.

V odpoledních hodinách kontrolovali kopidlenští policisté v Dětenicích osobní vozidlo Škoda Felicia, které řídil opilý dvaapadesátiletý muž. Provedená dechová zkouška totiž u něj prokázala 0,64 promile alkoholu. Řidič na svoji obhajobu uvedl, že večer předtím vypil dvě piva a dvě odlivky slivovice. Za jízdu v opilosti mu hrozí ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

Po dvacáté hodině kdosi házel v Cerekvici nad Bystřicí petardy a tím rušit psy. Na místo vyjeli městští strážníci, kteří ale nikoho, kdo by házel petardy, nenašli.

V noci upozornil jeden z řidičů na muže v „černém", který se měl pohybovat mezi Libuní a Újezdem pod Troskami. Hlídka zjistila, že se jedná o třiašedesátiletého muže, kterému policisté domluvili a vysvětlili, proč jsou u chodců důležité reflexní prvky.

Několik minut před půlnocí se měla v jedné z jičínských ubytoven strhnout rvačka tří mužů. Nakonec vyšlo najevo, že muži nebyli tři, ale dva, a že se pouze hádali. Věc na místě policisté vyřídili domluvou.

V neděli 17. ledna odpoledne zavítal do jedné z restaurací v Libáni v Jičínské ulici silně opilý muž, který téměř nekomunikoval. Vzhledem k tomu, že se obsluha bála, že až odejde, tak by mohl někde umrznout, oznámila vše na linku 158. Policisté se ale na místě od muže dozvěděli, že se přišel do restaurace ohřát a popovídat si se známými, což se prý nelíbilo obsluze, která ho vyzvala k odchodu. Muž odešel, ale až poté, co mu policisté domluvili.

Po sedmnácté hodině zamířili novopačtí policisté na Pecku, kde se měla po silnici ve směru od Vřesníku potulovat kráva, která se zřejmě vzdálila z nedaleké louky. Než však muži zákona dojeli na místo, stačila „stračena zmizet".

„Napadla mě přítelkyně", oznámil krátce po třiadvacáté hodině na linku 158 muž z Nové Paky a jedním dechem dodal, že je zraněn na hlavě. Nakonec se ukázalo, že to s napadením nebylo tak „horké". „Nelítaly facky", ale pouze ostrá slova, a to v okamžiku, kdy se oba vrátili domů z restaurace a začali se hádat ohledně placení nájmu. Nakonec se uklidnili a další přítomnost policistů nepožadovali.   por. Hana Klečalová