V pátek 15. února krátce po třetí hodině ranní oznámil na linku 158 notně opilý muž z Nové Paky, že mu někdo v herně odcizil peněženku. Policisté, kteří vyjeli na místo, našli peněženku pod stolem. A přitom se stačilo nejdříve pořádně porozhlédnout a až poté vytáčet linku tísňového volání.

Krátce po šesté hodině ranní obtěžoval silně opilý muž obsluhu jedné z benzínových čerpacích stanic v Jičíně, kterou neustále zasypával nesmyslnými požadavky. Vzhledem k tomu, že muž nechtěl benzínku opustit, obrátili se pracovníci na policii. Po příjezdu hlídky už byl ale muž pryč.

Po sedmé hodině ranní vyšetřovali policisté dopravní nehodu v Hořicích, ke které došlo v Husově ulici. Neznámý řidič osobního vozidla Škoda Felicia zde narazil do zaparkovaného vozu Audi a poté z místa ujel. Policisté žádají občany, kteří by k dopravní nehodě nebo k osobě řidiče mohli podat jakoukoliv informaci, aby se obrátili na linku tísňového volání 158.

Před desátou hodinou dopolední kontrolovala policejní hlídka v Běcharech osobní vozidlo Škoda Forman, které řídil třiatřicetiletý muž. Během kontroly policisté zjistili, že nemá za volantem co dělat, neboť má rozhodnutí Městského úřadu v Jičíně vysloven do srpna letošního roku zákaz řízení všech motorových vozidel. Z tohoto důvodu si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Se zoufalou prosbou o pomoc se obrátila na linku 112 mladá žena, která si v Jičíně, „zabouchla" dveře u svého vozu, ve kterém zůstalo uvězněno její dítě. Na místo vyjeli hasiči, kterým se podařilo vozidlo otevřít.

V dopoledních hodinách vyjeli jičínští policisté do obce Dílce, kde se neznámý pachatel vloupal do jednoho z rekreačních objektů. Uvnitř odcizil starý telefonní automat. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně 11 tisíc korun. Pachateli za přečin krádeže a poškození cizí věci hrozí až dva roky vězení.

Na Kopidlensku zřejmě řádil neznámý pytlák, který s největší pravděpodobností ulovil nedaleko Běchar jeden kus černé zvěře, kterou naložil do vozu a odjel. Případ šetří policisté jako přestupek na úseku zemědělství, myslivosti a rybářství.

V podvečerních hodinách zaměstnal kopidlenské policisty opilý třiašedesátiletý muž, který v Drahorazi napadal svoji bývalou manželku. Ženě sprostě nadával, urážel ji a přitom se domáhal vstupu do jejího domu. Vzhledem k tomu, že byl velmi agresivní a na domluvy policistů nereagoval, skončil s téměř 2,4 promile alkoholu v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové. Nutno zdůraznit, že se jedná o téměř pravidelného návštěvníka záchytky, který zde strávil i předcházející noc. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Krátce před půlnocí se obrátil na linku 158 anonym s tím, že v Nové Pace padá sníh a on ještě neviděl projet „silničáře". Službu konající policista předal připomínku pracovníkům správy a údržby silnic.

V sobotu 16. února krátce po půlnoci řádil na diskotéce v Jičíně neznámý zloděj, který využil nepozornosti jedné z přítomných slečen a v nestřeženém okamžiku jí odcizil kabelku. Spolu s ní žena přišla o mobilní telefon Sonny Ericsson, peněženku, osobní doklady a platební kartu. Případ šetří jičínští policisté jako přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Po čtvrté hodině ranní kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v ulici U Trati osobní vozidlo Alfa Romeo, které řídil osmadvacetiletý muž. Řidič se podrobil testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní. Navíc policisté zjistili, že není držitelem řidičského oprávnění. Za jízdu pod vlivem drog čeká řidiče ve správním řízení vysoká pokuta a zákaz řízení všech motorových vozidel.

V časných ranních hodinách zaměstnal policisty silně opilý muž, který v jednom z jičínských barů obtěžoval ostatní hosty. Urážel je a schválně tak vyvolával konflikty. Z baru ho nakonec vyvedli pracovníci ochranky. Muž tak skončil proti své vůli venku před barem. To se mu pochopitelně nelíbilo a kromě toho, že si stěžoval na zhoršený zdravotní stav, rozhodl se na všechny přítomné v baru podat trestní oznámení. Poté co vystřízlivěl si zřejmě vše rozmyslel, neboť do současné doby žádné oznámení neučinil.

V odpoledních hodinách vyjeli jičínští policisté do Hlásné Lhoty, kde se neznámý pachatel vloupal do kůlny. I když zloděj uvnitř nic neodcizil, přesto mu za přečiny pokusu krádeže a porušování domovní svobody hrozí až dva roky vězení.

Další zloděj řádil v Jičíně, kde se v prostoru zahrádkářské kolonie pokusil vloupat do několika chatek. Ani v tomto případě nic neodcizil. I tak svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně 1.400 korun. Za přečiny pokusu krádeže a porušování domovní svobody mu hrozí až dva roky vězení.

Krátce po šestnácté hodině vylekal v obci Važice mladou ženu hnědý velký pes, který na ni zaútočil. Žena duchapřítomně psa postrašila petardou, kterou měla v kapse. Rafan se zřejmě lekl a raději zaběhl do dvora jednoho z domů. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti veřejnému pořádku.

„Moje matka dostala přes hubu od blondýny a nevidí na oko", oznámila v neděli 17. února krátce před jednou hodinou ranní na linku 158 jistá slečna ze Sobotky. Incident se měl odehrát na místní diskotéce, kam okamžitě vyjela policejní hlídka. Muži zákona na místě zjistili, že zde došlo pouze k slovní rozepři mezi dvěma dámami, které se nakonec usmířily a o další přítomnost policistů nestály.

V dopoledních hodinách se obrátil na policii muž z Jičína s tím, že již tři dny pohřešuje svoji babičku, které je přes osmdesát let. Policisté okamžitě provedli šetření v místní nemocnici, kde zjistili, že zde ženu před několika dny hospitalizovali.

Po desáté hodině dopolední se měli na silnici u Plhova pohybovat čtyři koně. Hlídka celý úsek několikrát zkontrolovala, ale žádný výskyt koní nezaznamenala.

Mnohem větší stádo koní pobíhalo v odpoledních hodinách u Miletína. V tomto případě se jednalo o dvanáct koní, které od rána postrádal jeden z místních chovatelů. Majiteli se poté podařilo stádo odchytit a zahnat zpět do ohrady.

V podvečerních hodinách pak došlo k zahoření sazí v komíně rodinného domu v Popovicích. Oheň naštěstí nezpůsobil žádnou škodu.

Po devatenácté hodině se obrátil na linku 158 rozzlobený řidič s tím, že je mezi Peckou a obcí Horka u Staré Paky neošetřená vozovka. Službu konající policista předal informaci na správu a údržbu silnic, kde se od pracovníků dozvěděl, že se v tomto případě jedná o silnici, která se v zimně neudržuje.

V pozdních nočních hodinách oznámil na policii muž z Nové Paky , že se mu přítelkyně vloupala do bytu. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o neshody mezi bývalými partnery. Muž nakonec nic oznamovat nechtěl s tím, že si vše vyřídí sami ze sebou.   (PČR)