K jedné z nehod došlo v neděli 13.září u Holína, kde jednadvacetiletý motocyklista předjížděl nezjištěné vozidlo v místě, kde je to zakázáno dopravním značením a přitom se střetl s protijedoucím vozidlem Hyundai. Při nehodě utrpěli oba řidiči a dva spolujezdci z osobního vozidla lehká zranění. Alkohol byl u řidičů vyloučen dechovou zkouškou, celková škoda byla vyčíslena na 250 tisíc korun.

Vloupání do sklepa
V sobotu 12. září vnikl neznámý pachatel na soukromý pozemek u jednoho z domů v Jičíně ve Fügnerově ulici, kde se následně oknem vloupal do sklepa. Uvnitř odcizil elektrickou vrtačku Narex, hoblík Bosch, elektrickou pilu Alco, pánské horské kolo Giant a rybářskou výbavu. Majitel vyčíslil škodu na nejméně 27 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Lup skončil ve sběrně druhotných surovin
Až tři roky vězení hrozí pětatřicetiletému muži z Kopidlenska, který si v těchto dnech vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže. Muži je kladeno za vinu, že se v přesně nezjištěné době od soboty 1. srpna do neděle 30. srpna vloupal do objektu jedné z firem v Jičíněvsi, kde odcizil 14 plechových a 16 hliníkových disků různých značek a dále nefunkční elektromotory. Svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně 17 tisíc korun. Část lupu následně prodal ve sběrně druhotných surovin. Policisté navíc zjistili, že to nebyla jeho první krádež, ale že již byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen.

Krádež kontejnerů
Jičínští kriminalisté pátrají po neznámé pachateli, který v přesně nezjištěné době od úterý 1. září do pátku 11. září vnikl do volně přístupného objektu jedné z firem v Čejkovicích, kde odcizil dva kovové kontejnery o nosnosti 8 tun. Majitel vyčíslil škodu na 100 tisíc korun. Pachateli za přečin krádeže hrozí až pět let vězení.      nprap. Hana Klečalová