close Nehoda oktávie u Jinolic. info Zdroj: Policie ČR Jičín zoom_in Při nehodě utrpěl řidič lehké zranění, se kterým byl převezen do jičínské nemocnice. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou, celková škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

Vloupání do restaurace
V sobotu 30. července ráno se vloupal neznámý pachatel do restaurace v obci Vřesník. Dovnitř se dostal nezajištěným oknem, kde následně ve výčepu odcizil alkohol, cigarety různých značek, cukrovinky a hotovost. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 4 tisíce korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Vloupání do bytu
Sobotečtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v pátek 29. července vloupal do jednoho z bytů ve Spyšovské ulici. V kuchyni odcizil několikatisícovou hotovost a v obývacím pokoji pak dvě platební karty. Majitel vyčíslil škodu na 7 tisíc korun. Pachateli za přečiny krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dva roky vězení.

Krádeže v kempech
Okrást spící rekreanty se nestyděl v noci na sobotu 30. července neznámý pachatel v kempu na Pecce. Nepozorovaně vnikl do zadní části neuzamčeného vozidla Fiat Ducato, kde spal majitel s přítelkyní a z odložené mikiny odcizil hotovost a z batohu pak notebook Acer, mobilní telefon Nokia Lumia a peníze. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 17 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení, pátrají novopačtí policisté.

Ve stejné době úřadoval zloděj i v kempu v Jinolicích. Z neuzamčeného vozidla Škoda Octavia odcizil dámskou kabelku, ve které se nacházely peněženka s hotovostí, platební kartou a osobními doklady a dále mobilní telefon Samsung, vše v celkové hodnotě 10 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Další zloděj řádil v kempu v Milovicích, kde v noci na sobotu 30. července odcizil z neuzamčeného karavanu, ve kterém spal majitel s rodinou, dámskou kabelku, kterou následně ponechal před karavanem. Pochopitelně bez hotovosti, kterou si vzal. Majitel vyčíslil škodu na téměř 6 tisíc korun. Po pachateli pátrají hořičtí policisté, kteří případ šetří jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody.

Dalším místem, kde řádil zloděj, byl kemp v Miletíně. V tomto případě se pachatel zaměřil na stan, ve kterém spala rodina. Z předsíně odcizil peněženku a mobilní telefon Samsung J5. Peněženku, ze které si vzal hotovost, pak pohodil venku před stanem. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 6 tisíc korun. I v tomto případě hrozí pachateli za přečin krádeže až dva roky vězení.

Návštěva k pohledání
Jako host se rozhodně nechoval v pondělí 18. července na návštěvě u své kamarádky v Nové Pace čtyřiačtyřicetiletý muž Pardubicka, který využil okamžiku, kdy zůstal v obývacím pokoji sám, a odcizil jí mobilní telefon Sony Ericsson. Poté na nic nečekal a rychle dům opustil. Až venku si uvědomil, že v pokoji zapomněl svůj batoh, pro který se už ale raději nevrátil.

Případem se zabývali novopačtí policisté, kteří s mužem pohovořili v pátek 29. července. Pro své jednání měl velmi zajímavé vysvětlení. Telefon si prý vzal jako kompenzaci za pohoštění, které ke kamarádce přinesl, a které zde společně zkonzumovali. Ona mu jako hostitelka údajně žádné pohoštění nepřipravila. I když se ke všemu přiznal a kamarádce mobilní telefon vrátil, přesto si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže, za což mu hrozí až tři roky vězení. Nebylo to totiž poprvé, co kradl. Policisté zjistili, že již byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen.

Silniční kontrola
V sobotu 30. července krátce po čtvrté hodině ranní kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v ulici M. Koněva osobní vozidlo Seat Ibiza, které řídil devětatřicetiletý muž. Během kontroly zjistili, že má Okresními soudy v Jičíně a v Mladé Boleslavi vysloven několik zákazů řízení všech motorových vozidel. Poslední mu končí až v roce 2020. Z tohoto důvodu si řidič vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dva roky vězení.

por. Hana Klečalová