U odbočky na Šárovcovu Lhotu dostala zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk, který nevyrovnala a následně narazila do pravého břehu a dopravní značky a přitom se s vozidlem přetočila přes střechu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, Alkoholu řidičky byl vyloučen dechovou zkouškou, celková škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

Víkendové zpravodajství
Pátek 10. června nezačal zrovna nejlépe pro staršího muže z Jičínska. Ráno se vydal nakupovat osobním vozidlem Škoda Fabia do jednoho ze supermarketů v Jičíně na autobusovém nádraží. Nákup v hodnotě 900 korun si poté uložil do zavazadlového prostoru svého vozu a vrátil se zpět do prodejny. Jaké bylo jeho překvapení, když se po několika minutách vrátil a přitom zjistil, že mu někdo nákup z kufru odcizil. Po pachateli pátrají jičínští policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

V dopoledních hodinách zasahovali policisté spolu s hasiči v Jičíně na kruhovém objezdu na autobusovém nádraží, kde došlo k technické závadě na vozidle Citroën, ze kterého vytekla provozní kapalina. Policisté vozovku uzavřeli a hasiči látku odstranili. Po téměř hodinovém zásahu byl úsek opět zcela průjezdný.

Po jedenácté hodině se měla u železničního přejezdu v Hrdoňovicích pohybovat kráva. Po příjezdu hlídky se již žádné zvíře na komunikaci nenacházelo.
Pouze dvě krávy postávaly u ohradníku z vnější strany pastviny. Policisté následně kontaktovali majitele skotu, aby se o zvířata postaral a učinil taková opatření, aby nemohla z pastviny utíkat.

V odpoledních hodinách došlo v Prachovských skalách k pádu devatenáctiletého horolezce. Spolu se svým kamarádem zdolávali bez jakéhokoliv jištění skálu v blízkosti Svinčice a přitom se smekl a spadl z výšky 6 metrů. Při pádu utrpěl mladík zranění, se kterým byl převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice v Jičíně.

Před šestnáctou hodinou se obrátila na policii starší žena z Hořicka s tím, že její jednačtyřicetiletý syn odjel ve čtvrtek odpoledne na kole do zaměstnání a ještě se nevrátil domů. Policisté na místě zjistili, že syn bývá často mimo domov. Ženě poté vysvětlili, že je dospělý a záleží pouze na něm, kdy se vrátí domů.

V podvečerních hodinách mělo dojít v Nové Pace v Krkonošské ulici k slovní rozepři dvou žen. Spor údajně vznikl ohledně vzájemných pomluv v minulosti. Věc hlídka na místě vyřídila domluvou.

Sobotečtí policisté pátrají po neznámém vandalovi, který na železničním přejezdu u Libuně poškodil světelné výstražné zařízení tím, že dvě kytky bílého světla přestříkal žlutou a černou barvou. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně jeden tisíc korun. Případ šetří policisté jako přečin poškození obecně prospěšného zařízení, za což pachateli hrozí až šest let vězení.

Na kouř vycházející z lesa u Dvoreckého rybníka u Robous upozornil po devatenácté hodině na lince 158 anonym. Hlídka na místě zastihla několik mladíků, kteří zde na malém ohni otékali vuřty. Policisté věc na místě vyřídili domluvou. Mladíci poté oheň uhasili.

Ve večerních hodinách zavítal do jedné z prodejen v Jičíně nepoctivý zákazník, který zde odcizil troje pánské kraťasy v celkové hodnotě 1.500 korun. Policisté následně zjistili, že se jedná o sedmadvacetiletého muže z Kopidlenska, který odcizené zboží vrátil. Tímto to ale pro něj neskončilo. Hlídka vyřídila věc na místě blokovou pokutou ve výši dva tisíce korun.

Jako gentleman se rozhodně nechoval čtyřiačtyřicetiletý muž v Jičíně, který na ubytovně na Lidickém náměstí několikrát udeřil pěstí do obličeje svoji družku. Údajně proto, že mu sbalila věci, které následně uložila do skladu ubytovny. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Před dvaadvacátou hodinou zamířili jičínští policisté do ulice Pod Koželuhy, kde mělo dojít k roztržce mezi dvěma mladíky. Starší z nich, dvacetiletý, zde měl venčit svého psa a přitom měl nejdříve slovně a poté i fyzicky napadnout o dva roky mladšího známého. Několikrát ho měl udeřit pěstí do hlavy a v okamžiku, kdy se napadený mladík bránil a útočníka povalil na zem, měl co dělat s jeho psem, který začal svého pána bránit a mladíka kousl do nohy a ruky. Ten utrpěl zranění, se kterým byl nucen vyhledat lékařské ošetření. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V noci oznámila na linku 158 žena ze Sobotky, že někdo v Krátké ulici něco pálí a ona nemůže kvůli zápachu spát. Hlídka zjistila, že na nedaleké zahradně opékají majitelé klobásy, které naopak voní. Vzhledem k tomu, že nedošlo k protiprávnímu jednání, více případ policisté neřešili.

Před půlnocí zaměstnal policisty a hlavně záchranáře opilý devětapadesátiletý muž, který v Jičíně v ulici U Stadionu upadl na zem a přitom se poranil na hlavě. Z tohoto důvodu byl převezen na ošetření do jičínské nemocnice.

V sobotu 11. června měl v časných ranních hodinách v Hořicích napadat opilý muž u jednoho ze supermarketů kolemjdoucí. Po příjezdu hlídky se na místě nacházel čtyřiapadesátiletý muž, který měl v dechu 2,28 promile alkoholu a jeho o šest let mladší přítelkyně, která nadýchala „pouze" 0,58 promile alkoholu. Policisté nezjistili nic, co by nasvědčovalo tomu, že by se muž dopustil protiprávního jednání.

V dopoledních hodinách zavítal do jednoho ze supermarketů v Jičíně opilec, který nechtěl odejít. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletého muže, který si zde vyměňoval názory s pracovníky ostrahy, kteří chtěli, aby odešel, což odmítl. Nakonec jim vyhověl, ale až poté, co dopil pivo, které si zde koupil.

O tom, že práce s ohněm může být nebezpečná, se přesvědčil muž na Pecce. U potoka vypaloval klestí, a přitom se mu oheň vymkl kontrole. Přeskočil totiž na kupku sena, která shořela. Oheň následně uhasili přivolaní hasiči. Naštěstí nebyl nikdo zraněn ani nedošlo k škodě na majetku.

V odpoledních hodinách kontrolovala policejní hlídka v Hořicích na náměstí Jiřího z Poděbrad osobní vozidlo Ford Focus, které řídila dvacetiletá žena. Provedená dechová zkouška u ní prokázala 1,11 promile alkoholu. Z tohoto důvodu jí policisté zakázali další jízdu a zadrželi řidičské oprávnění. Za jízdu pod vlivem alkoholu ženě hrozí ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

Po sedmnácté hodině se v Jičíně vypotácel z restaurace na Lidickém náměstí notně opilý host, který ztratil rovnováhu a upadl na zem. Přitom ho sledovali strážníci městské policie, kteří následně zjistili, že se jedná o místního osmapadesátiletého muže, který měl v dechu 2,09 promile alkoholu. O několik minut později už nadýchal 2,91 promile. Vzhledem k tomu, že se při pádu udeřil do hlavy, vyjela na místo rychlá záchranná služba, která muže převezla na ošetření do jičínské nemocnice.

Večer se obrátila na policii třiadvacetiletá žena z malé obce na Jičínsku s tím, že ji zmlátil o tři roky starší partner. Vzápětí nato volal na linku 158 její partner, že ho přítelkyně křivě obvinila. Prý ho provokuje a dokonce na něj vzala motyku. Hlídka na místě zjistila, že za sporem měla být údajná nevěra ženy. Věc na místě policisté vyřídili domluvou.

Po třiadvacáté hodině došlo v kempu v Jinolicích k rušení nočního klidu. Hlasitá hudba, která vycházela ze stánku, obtěžovala spící rekreanty. Policisté na místě kontaktovali provozovatelku, která uvedla, že má hudební produkci povolenou do půlnoci. I přesto hudbu ztišila a po půlnoci vypla. Poté již byl v kempu naprostý klid.

Na rušení nočního klidu si stěžovali i obyvatelé Zelenecké Lhoty, kterým se nelíbila každodenní party jejich sousedů rekreantů. Hlídka vše prověřila a přitom zjistila, že u sousedů probíhá oslava narozenin. Její účastníci přislíbili, že hudební produkci ztiší tak, aby nerušili okolní domácnosti, což také udělali. Nutno zdůraznit, že ne na dlouho. Po půlnoci se totiž vše opakovalo, a tak policisté věc zadokumentovali jako přestupek proti občanskému soužití.

Před půlnocí vyjeli jičínští policisté do Kovače, kde si lidé stěžovali na hlasitou hudbu. Hlídka však na místě žádné rušení nočního klidu nezaznamenala.

V neděli 12. června krátce po jedné hodině ranní obtěžovala hlasitá hudba obyvatele Podhradí. Policisté zjistili, že se na jedné ze zahrad koná oslava. Účastníky upozornili na pokročilou noční dobu a vyzvali je, aby hudbu ztišili, což také udělali.

Na ovci, která se měla pást u silnice v Ohavči, upozornil v dopoledních hodinách jeden z projíždějících řidičů. Hlídka oznámení prověřila, ale nikde ovci ani žádné jiné zvíře nenašla.

Krátce po desáté hodině kontrolovala policejní hlídka v Hořicích v Maixnerově ulici osobní vozidlo Škoda Fabia, které řídil šestačtyřicetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala 0,82 promile alkoholu. Z tohoto důvodu mu policisté zakázali další jízdu a zadrželi řidičské oprávnění. Navíc mu ve správním řízení hrozí vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

O hodinu později skončil na stejném místě v policejní síti i pětačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Volkswagen Passat, který měl v dechu rovněž 0,82 promile alkoholu. I on si zřejmě několik měsíců „nesáhne" na volant.

Dalším hříšníkem byla po poledni třicetiletá řidička osobního vozidla Škoda Favorit, která sice nebyla opilá, zato měla pozitivní test na cannabis. I ona se musela rozloučit s řidičským oprávněním. Na jak dlouho, o tom bude rozhodovat příslušný správní orgán.

Smůlu měl i dvaatřicetiletý řidič osobního vozidla Škoda Felicia, kterého policisté kontrolovali krátce po třinácté hodině v Hořicích v Maixnerově ulici. Byl opilý a navíc zdrogovaný. V dechu měl 0,24 promile alkoholu a pozitivní test na cannabis. A tak kromě toho, že se musel rozloučit se svým řidičským průkazem, hrozí mu ve správním řízení vysoká pokuta a zákaz řízení všech motorových vozidel.

Podivnou zábavu si v odpoledních hodinách vybrali dva mladíci v Lukavci, kteří na kopci manipulovali s balíkem lisovaného sena. Po celou dobu je sledoval majitel nedalekého rodinného domu, který na ně v okamžiku, kdy balík nasměrovali na jeho dům, zavolal, aby to nedělali. Oni prý jako by ho neslyšeli a balík pustili ze svahu přímo proti jeho domu. Ten se zastavil až o jeho oplocení, které tím poškodil. Poté mladíci z místa utekli. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupky proti majetku a občanskému soužití.

„Tátu chytil amok, mlátí mámu a vyhazuje ji z bytu", zaznělo krátce po čtrnácté hodině na lince 158. K incidentu mělo dojít v jednom z bytů v Jičíně v ulici Přátelství. Hlídka oznámení prověřila a přitom zjistila, že došlo „pouze" ke slovní rozepři manželů, kteří jsou v rozvodovém řízení. Věc policisté na místě vyřídili domluvou.

Odpoledne odhalili policisté dalšího zdrogovaného řidiče, který řídil v Hořicích v Maixnerově ulici osobní vozidlo Škoda Felicia. Jednalo se o jednatřicetiletého muže, který měl test na přítomnost omamných a psychotropních látek pozitivní na cannabis. A tak i on přišel o řidičské oprávnění a navíc mu ve správním řízení hrozí vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.
por. Hana Klečalová