Dalším rozsudkem by v pátek mohla pokračovat kauza, která nemá'
v posledních letech v české justici obdoby.

Je srovnatelná snad jen 
s případem Petra Kramného, muže odsouzeného za vraždu manželky a dcerky v Egyptě.

Lukáš Nečesaný stojí před Krajským soudem v Hradci Králové za pokus o vraždu, přesto se jeho proces s Kramným dá ztotožnit. Především mediálním zájmem či ataky obhajoby na státní zástupkyni i soudce.

Přes všechny tyto atributy by rád Jiří Vacek, předseda senátu, který Nečesaného už dvakrát poslal na šestnáct let za mříže, rád dnes vyhlásil rozsudek.

„Ano, je to tak, pan předseda by rád vyhlašoval," řekla tisková mluvčí krajského soudu Kateřina Podeszwová a potvrdila tak slova, která vyřkl sám Vacek při posledním jednání, jež se konalo minulý čtvrtek.

„Dokazování bylo ukončeno. Na programu budou závěrečné řeči. Bude záležet na tom, jak budou dlouhé," vysvětlila tisková mluvčí, co bude mít zásadní vliv na to, zda proces skončí.

Jisté to tedy není. Především od obhájců, respektovaných advokátů Petra Dítěte a Oldřicha Chudoby se totiž dá čekat košaté vystoupení. Oni totiž dlouhodobě tvrdí, že při řešení případu  chybovala policie, státní zástupkyně Lenka Faltusová i dokonce sám soudce Vacek.

„Tento proces je velmi nestandardní," prohlásil Chudoba ve středu na tiskové konferenci, kterou do Prahy svolal Luděk Nečesaný, otec obžalovaného mladíka.

Ten za synovu svobodu bojuje velmi důrazně. „Vyhlašuju válku policii," prohlásil například nepokrytě – a tímto předsevzetím se řídí.

Jeho syn je obžalovaný, že 
v únoru 2013 brutálně dřevěným polenem zmlátil v Hořicích, kde žil u své babičky a studoval střední školu, kadeřnici v její provozovně. Měl to udělat kvůli deseti tisícům. Napadená ho později označila za pachatele, rodina však tvrdí, že si nic nemůže pamatovat a je ovlivněna vyšetřovateli.

Nečesaný byl každopádně za pokus o vraždu už pravomocně odsouzen, ale jeho otec dosáhl zrušení rozsudku Nejvyšším soudem. Proto je kauza znovu v Hradci.