Své oběti si vybíral většinou náhodně. Jednalo se o muže i ženy, kterým volal v různou denní i noční dobu. Častoval je nevybíravými výrazy, vulgárně je urážel, vyhrožoval jim nebo se jim jen tak vysmíval. Například čtyřiasedmdesátiletého invalidního důchodce, kterému opakovaně volal celou noc s tím, že ho fyzicky zlikviduje, natolik vyděsil, že se v noci budí a bojí se zvedat telefon.

Další tři poškození utrpěli kvůli jeho obtěžujícím telefonátům psychickou újmu. V některých případech se s pozměněným hlasem vydával za ženu a dokonce svým jednáním způsobil i rozvrat v rodinách. Mezi oběťmi byli nakonec i policisté, kteří se případem zabývali. Nadával jim, vyhrožoval fyzickou likvidací a trval na tom, aby ve vyšetřování nepokračovali.

Při domovní prohlídce u něj policisté zajistili osm mobilních telefonů a tři SIM karty.

I když na něj policisté podali návrh na vzetí do vazby, přesto je vyšetřován na svobodě. Soudkyně Okresního soudu v Jičíně totiž uvěřila jeho slibům, že už nebude nikoho telefonicky obtěžovat. Nutno zdůraznit, že jakmile opustil jednací síň, ztratil veškeré zábrany a jak na adresu státní zástupkyně, tak i policistů činil nemístné poznámky.

Policejní vyšetřovatel sdělil muži obvinění z přečinů nebezpečného vyhrožování, vydírání, vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci a nebezpečného pronásledování, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Vloupání do kanceláře
V noci na úterý 3. listopadu se vloupal neznámý pachatel v Jičíně v Denisově ulici do jedné z kanceláří. Uvnitř poškodil skříňku, ze které odcizil příruční kovový trezorek s hotovostí. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně 16 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Krádež zboží
V přesně nezjištěné době od soboty 31. října do úterý 3. listopadu vnikl neznámý pachatel do prodejny ve Vidonicích, kde v prodejní části odcizil cigarety, alkohol a z trezoru několikatisícovou hotovost. Majitel vyčíslil škodu na téměř 90 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečin krádeže hrozí až pět let vězení, pátrají jičínští kriminalisté.

por. Hana Klečalová