Seznamte se s jeho neuvěřitelným příběhem, který začíná už v roce 2011.Jičínští kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi v pondělí 2. listopadu loňského roku osmapadesátiletého muže ze Sobotecka, který od prosince roku 2011 do července 2015 uskutečnil několik set obtěžujících telefonátů.Své oběti si vybíral většinou náhodně. Jednalo se o muže i ženy, kterým volal v různou denní i noční dobu.

Častoval je nevybíravými výrazy, vulgárně je urážel, vyhrožoval jim nebo se jim jen tak vysmíval. Například čtyřiasedmdesátiletého invalidního důchodce, kterému opakovaně volal celou noc s tím, že ho fyzicky zlikviduje, natolik vyděsil, že se v noci budí a bojí se zvedat telefon. Další tři poškození utrpěli kvůli jeho obtěžujícím telefonátům psychickou újmu.

V některých případech se s pozměněným hlasem vydával za ženu a dokonce svým jednáním způsobil i rozvrat v rodinách. Mezi oběťmi byli nakonec i policisté, kteří se případem zabývali. Nadával jim, vyhrožoval fyzickou likvidací a trval na tom, aby ve vyšetřování nepokračovali. Při domovní prohlídce u něj strážci pořádku zajistili osm mobilních telefonů a tři SIM karty. I když na něj policisté podali návrh na vzetí do vazby, přesto byl vyšetřován na svobodě.

Soudkyně Okresního soudu v Jičíně totiž uvěřila jeho slibům, že už nebude nikoho telefonicky obtěžovat. Nutno zdůraznit, že jakmile opustil jednací síň, ztratil veškeré zábrany a jak na adresu státní zástupkyně, tak i policistů činil nemístné poznámky. Policejní komisař na konci loňského roku rozšířil trestní stíhání obviněného o další skutky.

Muž měl v dalších nejméně 9 případech telefonicky obtěžovat 12 osob, kterým opět volal v různou denní a noční dobu. V jednom případě volal dokonce čtyřicetkrát během dvaceti čtyř hodin. V prosinci podal policejní komisař opětovný návrh na jeho vzetí do vazby, kterému soudce Okresního soudu v Jičíně vyhověl a muž byl následně umístěn ve vazební věznici v Hradci Králové.

„V současné době čekáme na výsledky znaleckých posudků, na základě kterých může dojít k rozšíření právní kvalifikace, a to o přečin ublížení na zdraví. V takovém případě by pak muži hrozil trest odnětí svobody až na osm let," doplňuje neuvěřitelný příběh náruživého a nevybíravého telefonisty, který několik let beztrestně terorizoval spoluobčany, tisková mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.    (kov,tz)