Humbuk způsobil budík uložený do batohu pod jedním z aut v parkovacím domě, který měl podle výhrůžek psychicky nemocného muže vybouchnout. Naštěstí v budíku žádnou bombu pyrotechnici nenašli.

Na začátku ale vypadala situace velmi vážně. „Zavolali nás k převozu čtyřiačtyřicetiletého muže na psychiatrii. Vykřikoval, že pokud ho odvezeme, v Hradci to bouchne," líčila Ivana Ježková, mluvčí královéhradecké policie.

„Vyhrožoval sebevraždou a řekl, že nástražný výbušný systém uložil pod auto," doplnil ji Ivo Novák, mluvčí královéhradecké záchranky. Bomba měla být v budíku.

„Policisté brzy zjistili, že auto je zaparkované v Katschnerce a pod ním skutečně leží batoh. Okamžitě jsme museli celou oblast uzavřít," pokračovala Ježková.

V batohu pyrotechnici našli i budík a mužovy doklady. Po jeho rozebrání však zjistili, že v něm žádný výbušný systém není.

Policie asi na dvě a půl hodiny vedle Wonkovy ulice uzavřela i část Hořické ulice a ulici Resslovu, přes níž vede frekventovaný silniční okruh města. „Evakuovali jsme přibližně deset lidí z přilehlých obchodů," dodala mluvčí policie. Do akce bylo nasazeno asi šedesát policistů, hasičů i záchranářů.

„Pacienta jsme nakonec uklidnili a bez problémů transportovali na psychiatrickou kliniku do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," informoval Novák.