Jak z výpovědí svědků vyplývá, když vyšel ven z restaurace, měl začít za pomoci střepů z rozbité láhve od piva a skla z poškozené skleněné výplně fyzicky napadat přítomné osoby, kterým měl vyhrožovat fyzickou likvidací a újmou na zdraví. Jen pár okamžiků poté, co z místa odešel, ho zadrželi strážníci městské policie.

Cizinec byl poté převezen na policejní služebnu v Jičíně a po lékařském ošetření umístěn do cely předběžného zadržení. V současné době je vyšetřován na svobodě. Hrozí mu až deset let za mřížemi. Přesnou příčinu a míru zavinění v současné době šetří jičínští policisté.

Řidič nadýchal více než tři promile

Pětatřicetiletý řidič cizí státní příslušnosti v úterý ve Staré Pace Zápřičnici nezvládl Peugeot 106. V pravotočivé zatáčce zřejmě vlivem rychlé jízdy vyjel mimo silnici, kde narazil nejprve do oplocení, poté do zahradních domků a svoji jízdu zakončil nárazem do nádrže na vodu. Při dechové zkoušce mu policisté zjistili 3,39 promile v dechu. Muž padal na zem a ohrožoval svůj život, proto ho policisté převezli na záchytnou stanici v Hradci Králové k vystřízlivění. Celková škoda je předběžně vyčíslena na 110 tisíc korun.