„Podezřelý byl zadržen poté, co obsluze sdělil, že u sebe nemá peníze. Použil známou fintu a řekl, že útratu za něho zaplatí až jeho rodiče, kteří přijedou později. Recepční hotelu však tentokrát nepřelstil. Jeho chování totiž vyhodnotila jako podezřelé a zavolala rovnou policisty," uvedla hradecká policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Miloval svíčkovou

Mladík, který je celostátně hledaný pro zpronevěru, měl smůlu. Policisté si pro něho přišli právě ve chvíli, kdy přímo v hotelové restauraci zapíjel pivem svou oblíbenou svíčkovou na smetaně.

„Mladíka zadrželi a převezli na místní policejní služebnu. Zde se muži zákona nestačili divit. Zadržený se totiž mimo jiné doznal k dalším osmnácti skutkům, spočívajících v podvodném jednání v hotelích  v jižních Čechách a na Moravě, kterých se měl dopouštět od poloviny února do současné doby," řekla mluvčí.

Předtím údajně muž navštívil postupně několik luxusních hotelů a restaurací v dalších deseti městech. Nejčastěji si zde objednával svíčkovou, vepřový řízek s hranolkami, palačinku se zmrzlinou a šlehačkou, kávu a cigarety. S oblibou konzumoval i zásoby v minibaru.

„Zpravidla zde přespal a hotel poté nenápadně opustil, aniž by zaplatil účet. Největší škodu způsobil v jednom brněnském hotelu, kde za sebou zanechal nezaplacenou útratu převyšující patnáct tisíc korun," popsala Burýšková.

Muž přiznal, že ubytování a stravování „zdarma" prý vyhledával právě proto, že neměl žádný příjem, a tudíž ani byt. Kuriózní je, že si na papírku vytvářel vlastní písemnou evidenci navštívených hotelů a na hotelových recepcích svoji totožnost nijak netajil.

„Při výslechu nakonec uvedl, že je bez zaměstnání a dohromady svým známým prý už dluží okolo půl milionu korun," sdělila mluvčí. Celková škoda způsobená jeho jednáním vyšplhala na 74 tisíc korun. Mladíkovi hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. a v nejbližší době vazba.