V pondělí 6. září si pro dealery drog došla zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, která je zadržela a předala jičínským kriminalistům k dalším úkonům.

Kriminalisté došli k závěru, že se muži měli dopouštět trestné činnosti na různých místech Jičínska a Semilska. Svou nezákonnou činnost vykonávali např. v garáži, rodinném domě, na volném prostranství (les, louka) a dalších. Mimo jiné byl pro výrobu pervitinu opakovaně využit také rekreační kemp nedaleko Jičína, kde v tu dobu probíhaly dětské tábory.

"Já bych se bála. Ale děti jsou nadšené. Jen rodiče teď budou trnout, aby se nikdo nezranil," smála se starostka Dana Kracíková. Děti se ale nebály a prý teď budou na sportoviště jezdit každý den.
V Železnici mají nový pump park. Natěšené děti na kolech ho vzaly útokem

Muži ve věku 30 a 31 let měli dle našich zjištění v první polovině tohoto roku neoprávněně a opakovaně vyrábět z volně dostupných léků dovezených v několika případech i z Polské republiky pervitin, který měli využívat pro vlastní potřebu nebo ho distribuovat dalším osobám.  Zároveň se na území Jičínska měli navíc také dopouštět majetkové trestné činnosti.

Mladší z mužů není jičínským policistům neznámým, jedná se o recidivistu, který byl již v minulosti za drogovou a majetkovou trestnou činnost odsouzen. Proto na něho byla dnes z rozhodnutí Okresního soudu v Jičíně uvalena vazba, kde nyní čeká na svůj další osud. V případě prokázání viny mu hrozí za závažný zločin až 10 let za mřížemi. Staršímu z nich hrozí v případě prokázání viny až 5 letý trest.