Krátce po čtrnácté hodině vnikl do neuzamčené kuchyňky, kde odcizil dvoulitrovou lahev vína. K jeho smůle ho ale při krádeži přistihl muž, kterému víno patřilo. A tak ho raději vrátil a z kempu utekl. Vyhráno ale ještě neměl. Po jeho stopách se totiž vydal přivolaný psovod se služebním psem.

Nutno podotknout, že mu nepomohl ani náskok, který si před dvojicí vybudoval. Po téměř dvou kilometrech ho pes vypátral v lesním porostu. Muž ani nezapíral a ke všemu se přiznal. Při pohledu na cenící se zuby psa ho ani nenapadlo, že by mohl lhát a už vůbec ne, že by se dal na útěk.

Policisté navíc zjistili, že na něj vydal Okresní soud v Jablonci nad Nisou příkaz k zatčení. A tak poté, co mu za přestupek proti majetku uložili blokovou pokutu ve výši 3 tisíce korun, ho převezli k jabloneckému soudu.

Krádež vrtačky
Jičínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který ve čtvrtek 8. září odpoledne odcizil z lešení u jednoho z domů v Železničářské ulici z volně položeného červeného kufříku aku vrtačku. Majitel vyčíslil škodu na 24 tisíc korun. Pachateli za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení.
mjr. Hana Klečalová