Bylo krátce před třináctou hodinou, když do prodejní části vstoupil muž. Nebyl to ovšem zákazník, ale lupič. Na hlavě měl totiž černou kuklu a v ruce držel nůž, kterým šermoval kolem sebe a přitom na obsluhujícího pracovníka křičel "dajte peniažky".

Ten mu sdělil, že peníze nedostane, protože je pokladna zakódovaná. Maskovaný muž mu uvěřil a raději z místa utekl. Daleko se ale nedostal. Na útěku ho totiž pronásledoval jak obsluhující pracovník, tak i policista, který ve svém volnu projížděl kolem na čtyřkolce. Po několika minutách ho policista v civilu dostihl v místním potoce, kde ho zadržel a následně předal přivolaným uniformovaným kolegům.

Mezitím se na místo dostavil i psovod se služebním psem, který našel v nedalekém křoví batoh a další věci, které si zde lupič ještě před "výpravou" schoval. A kdo byl vlastně oním lupičem? Jednalo se o místního osmadvacetiletého muže, který uvedl, že "loupil" z důvodu tíživé finanční situace. Na dotaz, proč se při přepadení snažil napodobit ruský přízvuk, uvedl, že prý proto, aby ho nikdo nepoznal.

Muž následně strávil noc v policejní cele a poté co si vyslechl obvinění ze zločinu loupeže, byl propuštěn na svobodu, kde si počká na verdikt soudu. Ten ho může poslat až na deset let do vězení.   PČR