Vše začalo 15. července, kdy ho měl oslovit padesátiletý muž, kterého zná již několik let, s tím, zda neví o někom, kdo by mohl provést zpětnou daňovou kontrolu účetnictví firmy, kterou se svým stejně starým společníkem v roce 2014 prodali.

Muž ani na chvíli nezaváhal a hned mu sdělil, že někoho takového zná. Ten někdo byl ale on sám. Oba společníky upozornil, že ten neznámý s nimi bude komunikovat prostřednictvím SMS zpráv, a protože nic není zadarmo, tak peníze budou dávat jemu a on mu je předá. A aby v nich vzbudil dojem, že ho opravdu zná, vytvořil falešné písemnosti finančního úřadu Praha, které jim dal.

I když byly plné hrubých chyb, přesto mu muži postupně předali přes jeden milion korun. Každý z nich se velmi zadlužil, a když mu měli ve čtvrtek 15. září předat další částku, svěřili se policistům. Ti si na muže počkali a po předání peněz ho zadrželi. Zcela logicky se k ničemu neměl a začal si vymýšlet různé historky. Prý si ho oba najali, aby peníze dovezl do Prahy, kde je měl předat neznámé osobě.

To mu pochopitelně kriminalisté neuvěřili a obžalovali ho ze zločinu podvodu. Nutno zdůraznit, že teď už nikoho podvádět nebude, protože ho soudkyně Okresního soudu v Jičíně poslala do Vazební věznice v Hradci Králové.

mjr. Hana Klečalová