Téměř neuvěřitelný případ řešili v sobotu 14.října strážníci v Hořicích.

Šestačtyřicetiletý muž si ve vietnamské prodejně v Husově ulici koupil lahev vodky, kterou ihned okusil. Na tom by nebylo nic zvláštního, jenže v tomto případě bylo pět minut po poledni a muž záhy nasedl na svou motorku a odjel.

Jeho jednání se nelíbilo anonymnímu oznamovateli, který ihned zalarmoval policii. Městská policie Hořice si na pomoc zavolala dálniční policii a po muži začali pátrat.

„Ve 14:55 hodin hlídka městské policie spatřila, jak z ulice Janderova vyjíždí motocykl uvedeného popisu a pokračuje dál do ulice Škroupova. Hlídka se za tímto motocyklem vydala a pronásledovala ho směrem k centru města,“ popsali zásah strážníci.

Motorkář nekladl odpor, motorku Yamaha s polskou registrační značkou opřel o zeď domu a s policií spolupracoval.

Policisté na místě zjistili, že vlastník motocyklu je šestačtyřicetiletý Polák, který navíc sdělil, že aktuálně nevlastní žádný řidičský průkaz.

„Při prvním měření naměřena hodnota 2,64 promile alkoholu v dechu. Při druhém měření byla naměřena stoupající hodnota 2,70 promile alkoholu,“ doplnili strážníci z Hořic.

Vzhledem k důvodnému podezření ze spáchání přečinu, řízení motorového vozidla pod vlivem návykové látky byla celá věc předána Policii ČR k dalšímu šetření.