V poslední době přibývá na Jičínsku osob, které se zabývají výrobou drog a jejich následnou distribucí.Nejrizikovějším místem v rámci okresu jsou podle policieprávě Hořice.

Hlavním aktérem případu, kterým se nyní policie zabývá,je místní třicetiletý muž.Začal s výroboupervitinu loniv dubnu. "Vařil, kde se dalo. V místě svého trvalého bydliště, v bytech svých kamarádů nebo jen tak venku, ve volné přírodě. Na jeho výrobu používal volně dostupné léky, které si buď obstarával sám, nebo mu je nosili stálí zákazníci, o které neměl nouzi. Jeho činnost byla totiž všeobecně známa," vysvětluje policejnímluvčí Hana Klečalová, pročse o něj začali zajímat i policisté.

Šetřením muži zákonazjistili, žedotyčnýnebyl nikde zaměstnán.Téměř všichni odběratelé seshodli, že pervitin z jeho dílny nebyl zrovna moc kvalitní.Málokdy se prý dostavily tolik očekávané účinky. "Čekali nával energie a místo toho se spíše dostavil útlum. Zajímavé na tom ovšem je, že i když s jeho kvalitou nebyli moc spokojení, přesto od něj odebírali zboží dál," podotýká Klečalová.

Výroba pervitinu mužižádné velké bohatství nepřinesla.Naopak bylo mu sdělení obvinění z trestného činu nedovolané výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Hrozí muaž deset letvězení.