Zcela odlišnou představu o útulném domově měla mladá žena, která si v únoru letošního roku pronajala rodinný dům v Kopidlně v Jičínské ulici, který nesloužil jen k bydlení, ale bohužel i k výrobě drog.

S majitelem se domluvila na výši nájmu, který už ale následující měsíc „zapomněla" uhradit. Proto se vlastník nemovitosti vydal dům zkontrolovat a přitom v jednom z pokojů našel místo nábytku chemikálie a různé skleněné nádoby. Jelikož se mu zdálo vybavení podezřelé, oznámil vše raději na policii.

„Jičínští kriminalisté následně při domovní prohlídce zajistili pervitin, laboratorní zařízení a další věci, potřebné pro výrobu drog. Během šetření pak zjistili, že do domu měl přístup i devětatřicetiletý muž z Mladé Boleslavi, kterému s největší pravděpodobností uvedené věci patřily. Ten jezdil osobním vozidlem Ford Mondeo a vzhledem k tomu, že ho nemohli policisté nikde najít, vyhlásili po něm pátrání," informovala Deník tisková mluvčí policie Hana Klečalová.

Osudným se mu nakonec stalo Velikonoční pondělí. V odpoledních hodinách ho totiž v Mladé Boleslavi zastavili dopravní policisté, kteří se nestačili divit. Nejenže zjistili, že je v „hledáčku" jičínských kriminalistů, ale navíc byl zdrogovaný a řídil, i když má do roku 2017 vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel. Zdrogovaný řidič ani v této chvíli neztratil smysl pro humor.

Vtipálek v rauši
„Ve voze měl totiž pomlázku a na dotaz policistů, co vykoledoval, pohotově odpověděl, že jak se tak na to dívá, tak asi dva až tři roky vězení. Jeho odhad byl ale velmi mírný. Vzhledem k tomu, že již byl několikrát za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen, hrozí mu za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a dále za přečin maření úředního rozhodnutí trest odnětí svobody až deset let," uvedla mluvčí.

Na vězeňskou stravu si už „drogista" zvyká, neboť ho soudce Okresního soudu v Jičíně poslal do vazební věznice v Hradci Králové, kde zůstane do vynesení rozsudku soudu.    (kov, tz)