Jeho aktuální případ se začal řešit v tomto týdnu a bude pokračovat na konci dubna.

Jorda, už šestkrát soudně trestaný muž, nyní ve vězené za krádež dvou nákladních automobilů. Odsouzen byl 
v době, kdy přebýval v Dominikánské republice. A to v nepřítomnosti.

Hrozí mu 10 let
Za podvod hrozí Martinu Jordovi až desetiletý trest. I když i státní zástupce uznal, že byl pouze bílým koněm, tedy osobou, kterou manipulovali jiní, dá se čekat, že bude recidivista opět odsouzen. A to za podvod, při němž měla poškozeným vzniknout škoda 
25 milionů korun. „Musí se vzít 
v úvahu i jeho kriminální minulost," potvrdil státní zástupce Jaroslav Jakl, že čistota trestního rejstříku má na konečný verdikt vliv.

Do ráje turistů se dostal za pomocí lidí, jež ho naverbovali do podvodu, za nějž je nyní obžalován. Podle všeho se totiž stal bílým koněm (tak ho označil i státní zástupce) a působil jako jednatel společnosti, jež měla obchodovat s betonářskou ocelí.

„Podepisoval jsem listiny, ale nečetl jsem je," popsal svoje působení ve firmě. Nakonec dohodl obchod za 25 milionů, jenže jeho společnost jen převzala peníze, ale dodávky zboží se nekonaly.

A pak mu bylo doporučeno, aby zmizel. „Nabídli mi práci v Dominikánské republice," vysvětloval Jorda, jak se dostal do Karibiku, kde strávil osm let. Pobyl tam od roku 2006 do 2014. „Zaplatili mi letenku, měl jsem tři měsíce na rozhodnutí, jestli se mi tam líbí. A Švejda mi pak asi pět let posílal deset tisíc měsíčně," promluvil Jorda o jednom z mužů figurujích v případu.