S krádeží moc práce neměl, neboť jeho majitel ponechal v zapalování klíčky. A tak jednoduše nastartoval a odjel do Jinolic. Poté zamířil do Hořic a nakonec se vrátil zpět do Jičína, kde vůz zaparkoval v Konecchlumského ulici. Před odchodem z něj ještě odcizil plastový box s nářadím, který se snažil prodat v místních bazarech. Když se po několika dnech pro vůz vrátil, už tam nebylo. Přemýšlel, kdo by o něm mohl vědět. Napadla ho odtahová služba, a tak se šel drze zeptat, zda ho neodtáhli. Jakmile dostal kladnou odpověď, přestal se o něj zajímat.

Na začátku července opět zahlédl v Chelčického ulici jemu známé vozidlo Opel Omega. Pomocí klíče, který si ponechal z předchozí krádeže, se dostal dovnitř, nastartoval a vyrazil. Nejdříve do Popovic, kde „řádil" na louce a pak se vrátil zpět do Jičína. Auto odstavil v ulici Na Jihu, a když chtěl druhý den odjet, už ho nenastartoval. V noci na čtvrtek 10. července se na něj opět usmálo štěstí. V Jičínského ulici si všiml neuzamčeného vozidla Renault Twingo, ze kterého odcizil stan, autorádio, miniflash a trika.

V noci pak ještě stačil v Denisově ulici odcizit „trabanta". Na ubytovně, kde bydlí, do něj naložil měděné kabely, které pak u Popovic vypálil. Takto získanou měď ráno odvezl do sběrny druhotných surovin. Tady už takové štěstí neměl. Ve sběrně byli policisté, kteří ho zkontrolovali a přitom zjistili, že má vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidle a navíc, že sedí v kradeném voze.

S policisty nejdříve nespolupracoval a k žádnému z činů se neměl. Nakonec ale pochopil, že nemá šanci a začal se litovat. Za přečiny krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí mladíkovi až dva roky vězení. Na verdikt soudu si počká ve vazební věznici, kam ho poslal soudce Okresního soudu v Jičíně.  PČR