A co vlastně muž provedl? Ve čtvrtek 11. května využil nepozornosti 23leté obsluhy zmrzlinového stánku, která před koncem provozní doby stánek uklízela a přitom nechala otevřené dveře. Muž měl ženě v nestřeženém okamžiku ze stánku odcizit její batoh, ve kterém měla mimo jiné peněženku s platební kartou a finanční hotovostí. Batoh s věcmi, avšak bez peněženky, nalezli policisté v travnatém prostoru za lávkou přes řeku Cidlinu a vrátili jej poškozené.

Na platební kartu se měl muž zaměřit také během noci ze čtvrtka na pátek, tentokrát se poškozeným stal jeho nic netušící známý. Kartu se rozhodl v pátek 12. května využít při návštěvě jičínského zlatnictví, kterou absolvoval právě s tímto známým. Oba muži přišli do prodejny před druhou hodinou, podezřelý se měl ihned začít zajímat o zlaté zásnubní prstýnky. "Obsluha zlatnictví ukázala muži dva prsteny, které si měl začít detailně prohlížet, a po chvíli se dokonce snažit jeden ukrýt do kapsy. Prodávající se proto ihned začala dožadovat vrácení prstenů zpět. Recidivistovi v tu chvíli spadly oba zlaté prsteny na zem, nicméně prodavačce vrátil pouze jeden a k druhému tvrdil, že se musel zakutálet. Následně měl vytáhnout platební kartu nic netušícího známého, se kterou chtěl prsten zaplatit, jelikož však neznal PIN, platba se neuskutečnila a podezřelý odešel z obchodu. Prodavačka se ještě snažila požadovat zaplacení po známém, ten ale odmítl a ze zlatnictví také odešel," popsala sled událostí policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Žena proto ihned nahlásila celou věc na linku 158 a ještě během hovoru muže pronásledovala, proto jičínští policisté přesně věděli, kde dvojici hledat. Hlídka muže vyzvala k prokázání totožnosti a na obvodním oddělení s nimi provedla další úkony. Prsten byl následně nalezen v místě zadržení dvojice.

Recidivista, který naposledy opustil brány věznice 9. dubna, svým jednáním způsobil škodu nejméně 13 tisíc korun. "Po provedených úkonech si vyslechl od jičínské kriminálky podezření a nyní mu hrozí návrat za mříže až na tři roky," doplnila mluvčí.