„Po roční práci jsme ukončili vyšetřování a podali jsme státnímu zástupci návrh na podání obžaloby,“ říká k složitému případu major Jan Čížkovský. Policisté už v loni v prosinci obvinili mladíka ze zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy.

„Použili jsme záznamové zařízení umístěné na dronu, figuranty a specialisty zásahové jednotky. Byl vypracován ústavní znalecký posudek z biomechaniky. Událost i nadále kvalifikujeme jako zvlášť závažný zločin pokus vraždy,“ říká k průběhu šetření Jan Čížkovský. Vyšetřování se účastnili specialisté z Kriminalistického ústavu Praha Policie ČR a Fakulty tělesné výchovy a sportu - Univerzity Karlovy.

Zdroj: Youtube

K nešťastné události došlo v září loňského roku. Údajně se tu měl chlapec se svojí dívkou objímat. Při otáčení pak mladí lidé spadli ze zhruba osmimetrového srázu do rokle. Dívku vyprostili hasiči, mladíka museli vytáhnout na podvěsu záchranáři z vrtulníku. Měli štěstí, že se zastavili na odskoku paty zdi, protože pod ní je asi třicetimetrová strž. Pomoc jim zavolala náhodná kolemjdoucí, která zaslechla křik a ránu. Policie nejdříve posuzovala pád jako nešťastnou událost. Kriminalisté ale získali informace, které vedly k obvinění mladíka.