Údajně pachatel vyhrožoval svému okolí i v minulosti, policie s ním řešila několik přestupků. Mnoho lidí se nyní pozastavuje i nad tím, jak mohl být nervově labilní člověk držitelem střelné zbraně. Zeptali jsme se tiskové mluvčí jičínské policie Hany Klečalové, zda i v našem regionu se objevují případy, kdy lidé vyhrožují svému okolí, obracejí se na policii s tím, že jsou šikanováni nebo ohroženi.

„V našem regionu jsme za poslední roky žádnou vyhrocenou situaci neřešili. Nesetkali jsme se ani s případy vyhrožování či braní rukojmí," konstatovala Hana Klečalová.

„Je potřeba s tím něco dělat, především bychom se měli sami obracet k dobrému. Postní doba vybízí, abychom provedli obnovu vlastního života a tím působili na život kolem nás," vzkazuje novopacký emeritní farář mons. Karel Exner.

ANKETA: Otřásl vámi masakr v Uherském Brodě, dalo se mu zabránit?

Josef Švehla,
15 let, Nová Paka
Je to alarmující, když se něco takového stane. Řekl bych, že by se s tím mělo něco dělat. V Nové Pace se domnívám nic takového doufejme nehrozí.

Jarmila Trejbalová
87 let, Lev. Olešnice
Je to horší než na Divokém Západě, hrůza, co se děje. Jsem z venkova, ale to víte, že se může třeba někdo skrývat v lese. Raději na to nemyslím.

Karel Exner,
94 let, Nová Paka
Nevím, jak to přesně probíhalo, jen co jsem zaslechl v rozhlase. Samozřejmě, že s tím nesouhlasím. Je hrozné, že terorismus se objevuje i u nás.

Jana Soběslavová
36 let, Nová Paka
Bylo to nečekané, nevěřila bych, že se tu může vůbec něco takového stát. Moc informací nemám, ale určitě ve mně masakr vyvolal pocit strachu.

Šárka Jebavá,
27 let, Jičín
Zpráva mě vyděsila, nepochopím, proč vrah zabil nevinné lidi. Otázka je, proč jeho problémy neřešila společnost nebo lékaři?