Právě to druhé platilo ve středu odpoledne pro zatím neznámého pachatele, který patnáct minut po druhé hodině vstoupil do prodejny v Žereticích na Jičínsku.
„Byl maskovaný kapucí a pletenou šálou přes obličej. Přistoupil k pokladně a na přítomné prodavačce požadoval vydání peněz. Svůj požadavek zdůrazňoval tím, že jednou rukou, krytou igelitovou taškou, mířil na obsluhu blíže nezjištěným předmětem," řekl jičínský policejní mluvčí Petr Janda.

Prodavačka mu sdělila, aby si peníze z pokladny vzal sám. Muž tedy přistoupil k pokladně, několikrát do ní udeřil, ale pokladna se neotevřela," uvedl mluvčí. Dodal, že po tomto nezdaru muž z prodejny utekl.

„Případ prošetřujeme pro podezření ze spáchání zločinu loupeže, kdy pachateli hrozí až deset let vězení," řekl Janda s tím, že policisté v této souvislosti žádají širokou veřejnost o pomoc.
Zejména je zajímají bližší informace o vozidlu a jeho osádce, pohybující se v okolí místa činu. „Z dosud provedeného šetření se podařilo zjistit, že by se zřejmě mělo jednat o starší model vozidla Volkswagen, pravděpodobně tmavě modré barvy. Osádka mohla být dvoučlenná. Za volantem seděl pravděpodobně muž a spolujezdkyní byla žena, oba blíže nezjištěných popisů," sdělil policejní mluvčí.

Případní svědci, kteří mohou kriminalistům poskytnout bližší informace, které pomohou k dopadení pachatele, můžou volat na bezplatnou linku 158. ⋌(pv)