Policie pachatele dopadla v pondělí večer, ve středu ráno soudce v Jičíně rozhodne o tom, zda muž bude stíhán vazebně nebo na svobodě. Pokud zůstane za mřížemi, přestěhuje se z jičínské policejní cely do hradecké vazební věznice.

Jak nás informoval policejní mluvčí Aleš Brendl, v pondělí se po usilovné práci jičínských kriminalistů podařilo zadržet podezřelého čtyřiadvacetiletého muže, který se měl dopustit dvou loupežných přepadení na Hořicku. Při policejním vyšetřování vyšlo najevo, že muž se kromě dvou zmíněných případů dopustil i loupežného přepadení na Hradecku, které se stalo v pátek v časných ranních hodinách.

KRADL, PROTOŽE NEMĚL PENÍZE

„Ke svému jednání se přiznal a jako důvod uvedl tíživou finanční situaci. Muž si tak svými činy, u kterých ke zdůraznění svého úmyslu krást držel v ruce plynovou pistoli a mířil směrem k poškozeným, přišel na částku přesahující dva tisíce korun. V současné době mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až deset let za mřížemi,“ upozorňuje Aleš Brendl.

Jak Deník zjistil, k prvnímu přepadení došlo v pátek u obce Sadová, kde se stal obětí mladík. Poté se lupič přesunul na Hořicko. V sobotu nejdříve úřadoval v Dobré Vodě u Hořic a poté navečer přímo v Hořicích. Tady si vyhlédl za oběť ženy, které připravil o finanční hotovost.

Mnozí spekulovali, že jde o cizího státního příslušníka, ale to policie vyvrací.

Ptáme se, zda je plynová pistole pro člověka nebezpečná? „Pokud ji útočník míří do měkkých částí našeho těla jako jsou oči, dutina břišní, mohou být následky nedozírné. Záleží ovšem i na vzdálenosti,“ vysvětluje policejní mluvčí. Upozorňuje zároveň, že laik těžko pozná originální zbraň od atrapy.