Při nehodě utrpěli řidič passatu a dva spolujezdci ze škodovky zranění, se kterým byli převezeni do jičínské nemocnice. Řidič druhého vozu byl leteckou záchrannou službou transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Alkohol u řidičů byl na místě vyloučen, celková škoda byla vyčíslena na 360 tisíc korun.

Na silnicích přibývá opilých řidičů
V neděli 16. listopadu krátce po třetí hodině ranní kontrolovala policejní hlídka v Ostroměři osobní vozidlo Ford Focus, které řídil jednatřicetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 1,5 promile alkoholu. Z tohoto důvodu si řidič vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.
Roční vězení hrozí i šedesátiletému řidiči z Prahy, kterého jičínští policisté kontrolovali v pondělí 17. listopadu večer v Ruské ulici. Nutno zdůraznit, že to nebyl žádný troškař, neboť měl v dechu přes 2,1 promile alkoholu.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
V sobotu 15. listopadu krátce před třetí hodinou ranní kontrolovala policejní hlídka u Holína osobní vozidlo Mercedes Benz, které řídil sedmadvacetiletý muž. Během kontroly policisté zjistili, že nemá za volantem co dělat. Byl zfetovaný a navíc má rozhodnutím Městského úřadu v Hořicích vysloven do roku 2015 zákaz řízení všech motorových vozidel. Z tohoto důvodu si řidič vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Stejně dopadl i o rok mladší muž z Lázní Bělohradu, kterého v pondělí 17. listopadu odpoledne kontrolovala policejní hlídka v Ostroměři. Během kontroly muži zákona zjistili, že má Magistrátem města Hradec Králové vysloven do roku 2015 zákaz řízení všech motorových vozidel. A tak i jemu hrozí za porušení zákona trest odnětí svobody až na dva roky.

Víkendové zpravodajství
Během uplynulého víkendu přijali policisté na Jičínsku několik desítek oznámení, šetřili přestupky i přečiny a v neposlední řadě je zaměstnalo i několik opilců.

V pátek 14. listopadu se obrátila na policii žena z Lázní Bělohradu s tím, že si u golfového hřiště všimla ve vozidle Škoda Yetti vyjícího psa, který zde byl zavřený. Mezitím co policisté pátrali po řidiči, ozvala se žena znovu s tím, že vozidlo právě viděla v centru města. V tomto případě se určitě o týrání psa nejednalo.

Krátce po poledni našli jičínští policisté na Komenského náměstí osobní vozidlo Škoda Octavia, které neznámý pachatel odcizil během noci v Mnichově Hradišti. Majitel vozu měl pochopitelně radost a hned si pro něj přijel. Ne každý má ovšem takové štěstí. Ve většině případu se totiž majitelé se svými vozidly už nikdy nesetkají.

Dosti neopatrně si počínalo v odpoledních hodinách několik cizinců v Semínově Lhotě, kteří pobývají na místní ubytovně. Krátce po patnácté hodině rozdělali v blízkosti sousední kůlny oheň, což se pochopitelně nelíbilo jejímu majiteli a vše oznámil na policii. Hlídka věc vyřídila na místě domluvou.

Nepříjemnou zkušenost s nepoctivým obchodníkem má za sebou muž z Kopidlenska. Na jednom z internetových portálů si vybral Playstation v hodnotě 6.200 korun. Prodávajícímu zaslal na účet zálohu ve výši 3 tisíce korun s tím, že zbylou část uhradí při převzetí zboží. K tomu už ale nedošlo. Muž, jakmile peníze obdržel, přestal s kupujícím komunikovat. Zboží nezaslal a ani zálohu nevrátil. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti majetku.

Dva vyražené zuby a otok dolního rtu jsou výsledkem potyčky v Lázních Bělohradu, ke které došlo krátce po dvaadvacáté hodině na náměstí. Hlavními aktéry byli dva muži ve věku 40 a 23 let, kteří se nejdříve pohádali, a poté starší z nich udeřil mladšího několikrát pěstí do obličeje. Napadený muž přišel o dva zuby a útočník si poranil ruku a poškodil oděv. Případ šetří novopačtí policisté jako přečiny ublížení na zdraví a výtržnictví.

Před třiadvacátou hodinou se obrátil na linku 158 mladík s tím, že mu někdo ve Valdicích odcizil mobilní telefon. Po příjezdu hlídky mladík, který měl v dechu přes 1,3 promile alkoholu, tvrdil, že telefon ztratil v parku při prolézání křoví. Poté změnil výpověď. Mobil, který má odpojený z provozu, protože neuhradil paušální poplatek, prý ztratil někde u kulturního domu. Nakonec policistům sdělil, že se ho ještě pokusí najít.

V sobotu 15. listopadu krátce po třetí hodině ranní vyjeli jičínští policisté do ulice Přátelství, kde v jednom z panelových domů vytékala z bytu voda. Havárii, o které byl vyrozuměn údržbář domu, měla na svědomí prasklá hadička od přívodu vody k toaletě.

Před osmou hodinou ranní ležel v Jičíně na rohu ulice Tylova silně opilý muž, který se nehýbal. Poté co zmobilizoval síly, zvedl se a odešel neznámo kam.

Po třinácté hodině oznámil na linku 158 muž, že si v Jičíně na náměstí odložil na chvíli garniž, kterou mu někdo odcizil, asi stánkaři, kteří zde prodávají. Policisté, kteří vyjeli na místo, však nikde oznamovatele nenašli. Dle stánkařů měl být opilý a neustále prý něco vykřikoval o policii. O žádné garniži nic nevěděli. Hlídka poté muže kontaktovala telefonicky s tím, aby se na místo vrátil. Ten to však odmítl.

Kopidlenské policisty zaměstnal v podvečerních hodinách opilý cestující, který se měl na vlakovém nádraží chovat agresivně. Údajně do všeho kopal a obtěžoval tak ostatní cestující. Jednalo se o sedmadvacetiletého mladíka z Mladoboleslavska, který údajně hledal svého známého. Policisté muže zastihli až na náměstí, kde s ním věc vyřídili domluvou.

Strach o svoji matku měl ve večerních hodinách dvanáctiletý hoch ve Staré Pace, který oznámil na linku 158, že maminku napadá její přítel. Na místo okamžitě vyjeli policisté, kteří zjistili, že došlo pouze ke slovní rozepři, při které muž kopl do skříně, čímž chlapce polekal. Nutno zdůraznit, že by měli hádající se partneři brát ohled na své děti a neměli by je tak vystavovat stresu.

V pozdních nočních hodinách zamířili kopidlenští policisté do jedné z místních restaurací, kde mělo dojít k napadení hosta. Jednalo se o čtyřiačtyřicetiletého muže, který zřejmě vlivem silné opilosti upadl na zem a přitom se hlavou udeřil o židli. Zůstal ležet na zemi a s nikým nekomunikoval. Z tohoto důvodu byl převezen rychlou záchrannou službou do jičínské nemocnice. Co se přesně na místě stalo není zřejmé. Dle oznamovatele měl muže údajně strčit nějaký „holohlavec", který po incidentu odešel. Bližší informace se ovšem nepodařilo policistům zjistit, neboť všichni přítomní byli dosti opilí. Případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

Nebezpečný „poklad" čekal v neděli 16. listopadu dopoledne na pozůstalé v Dětenicích, kteří vyklízeli půdu a přitom našli v hrnci 6 kg trhaviny. Na místo vyjel pyrotechnik, který určil její původ. Jednalo se o pozůstatky z II. světové války, které odvezl k likvidaci.

„Ty debile", takto a ještě dalšími výrazy měl oslovit čtyřiačtyřicetiletý muž v Jičíně v ulici U Trati o čtyři roky mladšího souseda. Ke slovnímu útoku mělo dojít z důvodu venčení psa. Napadenému muži tím měl ublížit na cti a dále ho měl urazit tykáním. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Po třinácté hodině upozornila na lince 158 žena z Libáně na malé děti, které se měly bavit tím, že v Jičínské ulici skákaly před jedním z domů před projíždějící vozidla. Muži zákona vyjeli na místo a dětem vysvětlili, jak se mají na ulici chovat. Rodiče upozornili na to, aby si dětí více všímali.
V odpoledních hodinách vyjeli sobotečtí policisté do Újezdu pod Troskami, kde měl neznámý pachatel odcizit ze stodoly dva kyblíky uhlí. Hlídka věc na místě prověřila a přitom zjistila, že k žádné krádeži nedošlo.

V podvečerních hodinách natankoval u benzínové čerpací stanice v Jičíně neznámý řidič do vozidla Volkswagen Passat 48 litrů benzínu v hodnotě 1700 korun a poté bez zaplacení odjel. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

nprap. Hana Klečalová