Zdá se to neuvěřitelné? Ano, ale je to tak.

Tento příběh je dalším dílem seriálu nejzajímavějších soudních kauz roku 2014.
Až letos se pacient dohodl 
s Královéhradeckým krajem, který si jako provozovatel vzal mužovu kauzu pod sebe.
„Případ se táhne od dob, kdy kraj nemocnici ještě nevlastnil," upozornil na jaře krajský radní Josef Dvořák.

Sommer v jičínské nemocnici absolvoval operaci žaludku. Zákrok v této oblasti – podle všeho – dopadl dobře, jenže přišly úplně jiné komplikace.
Pacient tvrdil, že mu při operaci byly poškozeny nervy levé ruky. Důsledkem toho mu prý končetina ochrnula.
„Stal jsem se tak částečně invalidním," řekl.

Případem se zabývaly různé soudy, jičínský okresní soud i hradecký krajský soud žalobu na nemocnici zamítly, protože například podle znaleckého posudku Ústřední vojenské nemocnice v Praze byl postup nemocnice v pořádku. Následně Ústavní soud verdikty zrušil a případ se vrátil k jičínskému soudu.
„Věc se táhne osmnáct let. Okresní soud v Jičíně po vrácení případu doporučil jednat o smírčím vyřešení sporu. Nyní bude možné celou kauzu uzavřít. Částka je přijatelná i pro pojišťovnu, která peníze uhradí," řekl v této souvislosti radní Josef Dvořák.

„Původně pacient požadoval vyšší sumu," dodal.
Pojišťovna zaplatí půl milionu korun za náhradu zdraví a ušlý zisk pacienta, ale také sto tisíc za právní zastoupení a zhruba sedmadvacet tisíc korun za soudní poplatky.

„Kraj nebude platit ani korunu. Přistoupili jsme na smírné vyřešení také kvůli tomu, že v případě dalších soudů a případné prohry by pojišťovna větší finance než 500 tisíc neuvolnila," vysvětlil Josef Dvořák.

Další případy:
Případ pacienta, který se na odškodném dohodl po dlouhých letech, je třetím dílem seriálu regionálního Deníku o nejzajímavějších kauzách roku.
Jaké ještě přijdou na řadu?
• Politikův stalking. Tomáš Zdechovský, nyní už poslanec Evropského parlamentu, vyhrál při se ženami, které ho prý ničily.
• Jsem zloděj, ne vrah. Tak se hájil muž, který byl souzen za vraždu ženy, svého komplice.
• Zabili rodiče? Dvojice je souzena, že kvůli radě léčitele přestala dávat synovi inzulin. Chlapec po této změně zemřel.
• Obří podvod. Alexander Dostál, podnikatel z Náchoda, je stále souzen, že od důvěřivců vylákal 421 milionů korun.
• Zavraždila děti. Žena, která zabila dvě právě narozené děti, se prý styděla, že je porodila.
• Drogová mafie. Byl to největší případ, kdy jsme chytili výrobce pervitinu, glosovali dopadení skupiny z Hradecka policisté. 
Její šéf se u soudu usmíval…
• Navrtávači. Polští zloději 
v Česku vykradli více než čtyři stovky domů, použili unikátní metodu. ⋌(fej)