„Dotyčný si totiž přijel do Trutnova neoprávněně koupit na padělané polské předpisy léky na hubnutí a ty chtěl převést do sousední země. V úterý vstoupil do jedné lékárny na Horské ulici a zde předpisy předložil. Lékárnice však neměla na skladě požadované množství a předala zákazníkovi šatnový lístek s tím, že zboží bude mít následující den. Když odešel, všimla si podezřelých údajů na receptech a informovala policisty," informovala Šárka Pižlová z trutnovské policie.

Z výpovědi lékárnice vyplynulo, že požadovaná farmaceutika se využívají k hubnutí a mají snižovat chuť k jídlu. V České republice se vydávají pouze na lékařský předpis, a to především kvůli možné závislosti na jejich užívání a vedlejších účincích. V případě prokázání viny hrozí muži až deset let ve vězení.

Hasiči umožnili přístup ke zraněné osobě

Chvaleč - K otevření bytu přijeli ve středu v nočních hodinách profesionální hasiči z Trutnova. „Osoba uvnitř bytu byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou a poté odvezena do nemocnice," informovala Alena Kuthanová z HZS Královéhradeckého kraje.

Při couvání naboural auto a zmizel

Semilsko - Řidič, který couval na parkovišti v obci Jestřabí v Krkonoších s Peugeotem a narazil do jednoho ze zaparkovaných aut, od nehody utekl. Po hodině a půl byl policisty vypátrán v místě bydliště. Při prvním i druhém měření překročila hodnota alkoholu v jeho dechu 1 promile a orientační test na látku Canabis byl též pozitivní. Policisté zahájili úkony v trestním řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který muži hrozí až tři roky vězení.