Poslední rok a půl měl fyzicky i psychicky týrat ve společném bytě v Hradci formou fyzického a psychického násilí svoji 22letou českou manželku, s níž má osmnáctiměsíčního syna.

„Případem jsme se začali zabývat poté, co se žena obrátila na své sousedy s prosbou o pomoc," řekla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Žena se s budoucím manželem seznámila na dovolené v Egyptě. Do Česka se muž přestěhoval po jejich sňatku. Už od počátku však kvůli kulturním rozdílům řešili vztahové problémy, partner jí například vyčítal předchozí známosti. Jejich soužití připomínalo „Itálii", což připustil i obviněný.

„Výčitky se  neobešly bez fyzického násilí, kdy žena musela čelit fackám a pěstním úderům do spánku s tím, aby mu neskákala do řeči. Opakovaně v důsledku napadení poškodil její brýle. Manželce měl rovněž kontrolovat SMS zprávy, e-mail a Facebook a později vyhrožovat dokonce zabitím. Obavy z manžela zesílily u ženy poté, co měl doma zabavit cestovní pas jejich syna a vyhrožovat  jeho únosem," dodala Burýšková.

Egypťan je podle svých slov stíhán poprvé v životě. Skončil ve vazbě a hrozí mu až čtyři roky vězení.

• Za únosy dětí do zahraničí obvykle stojí spory rodičů, například:
• 2008 – Novozélanďan Rodney Wiliam Cowie si v Žákavě na Plzeňsku vyzvedl svoji šestiletou dceru od své bývalé manželky. Dívku ale nevrátil a odletěl s ní do Austrálie. Tamní soud dívku svěřil do péče  matce.
• 2008 – Matka ze Zlínska odvezla svou pětiletou dceru, která byla svěřena do péče otci. Interpol obě našel v Curychu, byly ale propuštěny.
• 2010 – Policie zadržela na pražském letišti muže, který předtím odvezl svou tříletou dceru bez vědomí její matky z Blanenska do Dominikánské republiky. Tam holčičku vypátraly úřady a vydaly ji její matce.