Mike Tucker, 48letý americký voják, toho času na mírové operaci v Iráku, kontaktoval poškozenou koncem června roku 2021. Rodákovi z Durhamu v Severní Karolíně zbývalo 7 měsíců do ukončení armádní kariéry, po které plánoval opuštění rodné země a založení nové rodiny. Vdovec se dvěma dětmi, který vyrůstal v dětském domově, hledal českou ženu, jelikož právě ty mají dobrou a čestnou pověst. Postupně se do poškozené zamiloval, nikoho jiného už hledat nechtěl a jako důkaz své lásky si smazal profil na seznamce. V Čechách plánoval koupit dům, ve kterém by se svou nastávající spokojeně žili.

Aby se žena s vojákem mohla potkat a seznámit ještě před ukončením mise, investovala do tohoto setkání téměř 400 tisíc korun. Po opětovných žádostech o zaslání dalších finančních prostředků žena s Mikem přestala komunikovat a začátkem srpna loňského roku vše nahlásila policii. Jičínským kriminalistům se však po prověření všech dostupných informací osobu pachatele nepodařilo ztotožnit a případ v září 2021 odložili.

Ilustrační foto.
Podvody na na internetu jedou, za čtvrtek přišli podvedení v kraji o milion

Žena však následně komunikaci s Mikem obnovila a v dubnu tohoto roku zaslala další částky, které v různých výších posílala téměř čtvrt roku. S příslibem vrácení všech vynaložených prostředků investovala do společné budoucnosti téměř tři miliony korun. Podezření z podvodného jednání nahlásila žena policistům v minulém týdnu.

Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podvod neznámým pachatelem, za který hrozí trest odnětí svobody v délce 2 roky až osm let.