Majitel vyčíslil celkovou škodu na téměř 160 tisíc korun. Případ šetří jičínští kriminalisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až pět let vězení.

Krádež peněz
V úterý 5. dubna ráno se vloupal neznámý pachatel do jedné z provozoven v Miletíně, kde ze dvou kanceláří odcizil hotovost a příruční pokladnu, ve které se nacházelo několik tisíc korun. Pokladnu pak ponechal prázdnou v další místnosti. Celková škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečiny krádeže a poškození cizí věci hrozí až pět let vězení, pátrají jičínští kriminalisté.

Vloupání do garáže
Jičínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v noci na pondělí 4. dubna vloupal do dvou řadových garáží v Jičíně v Raisově ulici. V první z nich odcizil čtyři nové pneumatiky Nokian a druhou pouze prohlédl, ale nic si neodnesl. Majitelé vyčíslili celkovou škodu na téměř 11 tisíc korun. Pachateli za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení.

Krádež peněženky
O tom, že obchody nenavštěvují jen zákazníci, ale i zloději, se přesvědčila v pondělí 4. dubna starší žena v Jičíně, která krátce po jedenácté hodině zavítala do jednoho ze supermarketů na autobusovém nádraží. Neznámý zloděj totiž využil její chvilkové nepozornosti a z kabelky, kterou měla zavěšenou na rameni, jí odcizil peněženku. Spolu s ní přišla žena o několikatisícovou hotovost, platební kartu, doklady a další písemnosti, vše v celkové hodnotě 5 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dva roky vězení, pátrají jičínští policisté.

por. Hana Klečalová