V Praze na Masarykově nádraží nastoupil do vlaku s tím, že v Holešovicích vystoupí. Cestou prý usnul a probudil se až v Jičíně. Následně odešel do již zmiňovaného supermarketu s myšlenkou, že zde něco odcizí. Do oka mu padly tři předplacené SIM karty do mobilních telefonů v hodnotě 450 korun, které si schoval pod bundu. Poté se vydal k pokladně, kde uhradil pouze pití a čokoládovou tyčinku. Vše mu vycházelo až do okamžiku, kdy chtěl prodejnu opustit. U východu ho totiž zadržel pracovník bezpečnostní služby, který vše oznámil na policii. Hlídka na místě zjistila, že to nebyla jeho první krádež, ale že již by v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen. Z tohoto důvodu si mladík vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže, za což mu hrozí až tři roky vězení.

Vloupání do chalupy
Vlastním očím nemohl uvěřit ve čtvrtek 31. prosince dopoledne majitel rekreační chalupy v Markvarticích, který našel své víkendové sídlo vykradené.
Na svědomí to měl neznámý zloděj, který v obývacím pokoji odcizil LCD televizor LG a dále v pokoji v podkroví LCD televizor Samsung a DVD přehrávač. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně 20 tisíc korun. Případ šetří sobotečtí policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Krádež vozidla
V přesně nezjištěné době od neděle 27. prosince do úterý 29. prosince odcizil neznámý pachatel v Jičíně osobní vozidlo Škoda Octavia šedé metalízy, které bylo zaparkované před jedním z domů v Tylově ulici. V době krádeže se kromě povinné výbavy uvnitř nacházela motorová pila, pákové nůžky na stříhání větví, sekera a další nářadí. Majitel vyčíslil celkovou škodu na téměř 100 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečin krádeže hrozí až pět let vězení, pátrají jičínští kriminalisté.

Za volantem seděl opilý řidič
V sobotu 2. ledna krátce po třetí hodině ranní kontrolovala policejní hlídka v Jičíně osobní vozidlo Volkswagen Passat, které řídil nebo se spíše snažil řídit třiadvacetiletý muž. Provedená dechová zkouška totiž u něj prokázala 2,43 promile alkoholu. Nutno zdůraznit, že v tomto stavu měl mladík namířeno až do Prahy. Naštěstí skočil včas v rukou jičínských policistů, kteří mu „za odměnu" sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční vězení.

Poškozená výloha
V noci na čtvrtek 31. prosince řádil v Hořicích neznámý vandal, který u jednoho z obchodů v Husově ulici poškodil vnější i vnitřní výlohu. Majitelka vyčíslila škodu na téměř 10 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečin poškození cizí věci, za což pachateli hrozí až jeden rok vězení.    por. Hana Klečalová