Řidič nepředložil policistům ke kontrole doklady potřebné k řízení vozidla a navíc byl zfetovaný, což potvrdil test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní na amphetamin. Z tohoto důvodu mu policisté zakázali další jízdu a věc oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Vloupání do vozidla
V úterý 10. února odpoledne se vloupal neznámý pachatel v Jičíně do osobního vozidla Škoda Felicie, které stálo na parkovišti v ulici M. Koněva. Zloděj nejdříve rozbil okno na straně řidiče, a poté z přihrádky odcizil navigaci Mio a černou koženkovou peněženku, v které se nacházely osobní doklady a další písemnosti. Navíc poškodil víko palivové nádrže a aby toho nebylo málo, tak polil přední a zadní sedadla neznámou tekutinou. Majitel vyčíslil celkovou škodu na témě 5 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Podvodný obchod
Do spárů podvodníka se dostal v těchto dnech mladý muž z Jičínska, který si na jednom z internetových portálů objednal osobní vozidlo Honda Civic. Aniž by vůz viděl, zaslal prodávajícímu překupní zálohu ve výši 5 tisíc korun. Jakmile peníze odeslal, přestal s ním prodávající komunikovat. Auto mu nedodal a ani mu zálohu nevrátil. Po pachateli, kterému za přečin podvodu hrozí až dva roky vězení, pátrají jičínští policisté.

Víkendové zpravodajství
Během uplynulého víkendu řešili policisté na Jičínsku jednu dopravní nehodu za druhou. Na vině bylo jak nepříznivé počasí, tak zřejmě i nepozornost řidičů a spěch. Celkem muži zákona vyšetřovali 9 dopravních nehod, při kterých bylo 5 osob lehce zraněno. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně 750 tisíc korun.

V pátek 6. února ráno vyšetřovali jičínští policisté krádež peněz v nemocnici. Neznámý pachatel vnikl na lůžkovém oddělení do jednoho z pokojů, kde ze zásuvky stolku odcizil peněženku, ve které se nacházely osobní doklady, dvousetkorunová bankovka a další písemnosti. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

V dopoledních hodinách řádil v Hořicích neznámý vandal, který v Riegrově ulici před jedním z domů rozbil okno u vozidla Peugeot 307. Majitel vyčíslil škodu na 4.500 korun. Po vandalovi pátrají hořičtí policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.
Po poledni asistovali policisté při otevření bytu v Jičíně v ulici Kosmonautů, který si majitelka nedopatřením zabouchla. Dovnitř ji pomohli přivolaní hasiči, kteří dveře otevřeli.

V odpoledních hodinách řešili jičínští policisté napadení v ulici K. Vika, kde měl ve vchodě jednoho z domů udeřit padesátiletý muž do obličeje o osm let staršího muže. Spor měl vzniknout ohledně dluhů přítelkyně jednoho z nich. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti občanskému soužití.

V sobotu 7. února krátce po jedné hodině ranní přijali novopačtí policisté oznámení o krádeži kabelky, kterou měl neznámý pachatel odcizit na plese. Nakonec se ukázalo, že k žádné krádeži nedošlo. Kabelku si totiž omylem vzala opilá slečna, která ji hned ráno vrátila majitelce.

Na stejném plese poškodil jeden z mladíků závěs a neměl se k tomu, aby ho uhradil. Hlídka na místě zjistila, že ho nepoškodil úmyslně, ale že ztratil rovnováhu a přitom o závěs zachytil. I tak bude muset škodu uhradit.

Po druhé hodině ranní se obrátil na policii muž z Libáně s tím, že někdo v Jičínské ulici krade peugeota. Na místo okamžitě vyjeli kopidlenští policisté, kteří v uvedeném vozidle zastihli majitele vozidla. Má totiž doma odpojenou elektřinu a tak si ve voze dobíjel mobilní telefon.

Před čtvrtou hodinou oznámil na linku 158 anonym, že před jednou z diskoték v Jičíně nabízejí řidiči přepravu osob a přitom nemají vozidla označená TAXI. Hlídky na místě vše zkontrolovaly, ale nenašli nikoho, kdo by neoprávněně taxi službu provozoval.

V dopoledních hodinách vyšetřovali kopidlenští policisté případ vloupání do rekreační chalupy v Chyjicích. Zloděj se dovnitř dostal oknem, které poškodil, a poté v kuchyni odcizil alkohol, konzervy a granule pro kočky. Majitel vyčíslil škodu na nejméně 1.100 korun. Případ šetří policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.
Na skupinku osob, která krátce před šestnáctou hodinou nakládala u polní cesty v Čálovicích klestí z pokácených stromů, upozornil jeden z občanů. Policisté zjistili, že se jedná o sociálně slabé občany, kterým majitel stromů povolil klestí odvézt.
Večer zaměstnal novopacké policisty muž z Lázní Bělohradu, kterého měl fyzicky napadnout šestadvacetiletý nájemník. Oznamovatel se totiž nejdříve opil a poté se vydal rovnat s nájemníkem účty, kterého měl navíc slovně urážet. Ten si to pochopitelně nenechal líbit a „praštil" ho takovým způsobem, až muž upadl na zem. Nutno zdůraznit, že k pádu přispěl i alkohol, kterého vypil víc než dost. V dechu mu totiž policisté naměřili přes 1,8 promile alkoholu. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti občanskému soužití.

Ve večerních hodinách se obrátila na policii žena z malé obce na Jičínsku s tím, že jí prý bývalý manžel, se kterým nemá majetkové vypořádání, dělá schválnosti. Naposledy měl vyměnit zámek na vratech a tím jí měl znemožnit vstup do společného obydlí. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.
Krátce po dvaadvacáté hodině kontrolovala policejní hlídka v Popovicích osobní vozidlo Kia Rio, které řídil dvaačtyřicetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0,4 promile alkoholu. Z tohoto důvodu se musel rozloučit se svým řidičským průkazem a navíc ho čeká ve správním řízení vysoká pokuta a zákaz řízení všech motorových vozidel.

V neděli 8. února po druhé hodině ranní kontrolovali jičínští policisté v ulici Na Hrádku osobní vozidlo Opel Vectra, které řídil nebo se spíše snažil řídit čtyřiačtyřicetiletý muž. Byl totiž opilý, což také potvrdila dechová zkouška, která u něj prokázala přes 1,2 promile alkoholu. Za jízdu v opilosti hrozí řidiči několikatisícová pokuta a zákaz řízení všech motorových vozidel.

Nad ránem požádala policisty dispečerka rychlé záchranné služby o asistenci při ošetření podnapilého a agresivního hosta v jedné z novopackých restaurací. Muž ale jakékoliv ošetření odmítl a z místa před záchranáři utekl.

V noci byla za asistence policistů převezena rychlou záchrannou službou do jičínské nemocnice čtyřiačtyřicetiletá žena, která měla požít větší množství léků. Údajně ji bolela hlava, a tak si vzala prášky proti bolesti, které měla zapít alkoholem. V ranních hodinách ovšem žena z nemocnice utekla. Policisté ji následně na žádost nemocničního personálu vypátrali a převezli zpět.
Ve večerních hodinách zamířili kopidlenští policisté do Běchar, kde mělo dojít ke konfliktu mezi opilý otcem jeho synem. Nakonec se ukázalo, že došlo k nedorozumění a o další přítomnost policistů nestáli.

V pozdních nočních hodinách kontrolovala policejní hlídka v Ohařicích osobní vozidlo Mercedes Benz Vito, které řídil sedmatřicetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj dopadla na výbornou, což se ovšem nedá říci o testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ten byl pozitivní na Cannabis. O jeho dalším osudu bude rozhodovat příslušný správní orgán.

nprap. Hana Klečalová