Majitel vyčíslil škodu na téměř 5 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

krádež zboží
V úterý 5. ledna odpoledne zavítala do jedné z prodejen v Hořicích na náměstí nepoctivá zákaznice, která zde odcizila vody po holení a sprchové gely, vše v celkové hodnotě 739 korun. I když se jí podařilo z prodejny utéct, přesto spravedlnosti neunikla.

Policisté na základě provedeného šetření zjistili, že se jedná o sedmadvacetiletou ženu z Královéhradecka, která nekradla poprvé. Vzhledem k tomu, že již byla v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzena, vyslechla si ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže, za což jí hrozí až tři roky vězení.

Krádež monitoru
V přesně nezjištěné době od neděle 24. ledna do úterý 26. ledna vnikl neznámý pachatel do nádražní budovy v Ostroměři, kde z volně přístupné místnosti odcizil LCD monitor Fujitsu a mini PC Xtendlan. Celková škoda byla vyčíslena na 14 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení, pátrají hořičtí policisté.

Obchod není spižírna
Jako do spižírny chodila na konci roku 2014 třiatřicetiletá žena do jednoho z obchodů v Kopidlně na Husově ulici. Jeho majitelku totiž v nejméně osmi případech uprosila, aby jí dala zboží na dluh. Tvrdila, že nemá peníze, ale že nutně potřebuje například ovoce pro nemocného syna. Pokaždé nezapomněla slíbit, že dluh uhradí, což jak se nakonec ukázalo, nemyslela až tak vážně. Z dlužné částky, která se vyšplhala až na 7.200 korun, uhradila pouze 300 korun.
Z tohoto důvodu si žena v těchto dnech vyslechla ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu podvodu, za což jí hrozí až dva roky vězení.

por. Hana Klečalová