Stejným způsobem se zmocnil i dětského kola CTM žluto-černé barvy a koloběžky bílé barvy. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 26 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Nepoučitelný řidič

V sobotu 25. března ráno kontrolovali novopačtí policisté v Kumburské ulici osobní vozidlo Peugeot 306, které řídil devatenáctiletý mladík. Provedená dechová zkouška u něj prokázala 0,36 promile alkoholu. Z tohoto důvodu mu policisté zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. V té chvíli ještě netušili, že je mladík zaměstná druhý den znovu. V neděli 26. března v noci ho totiž opět kontrolovali. Tentokrát měl v dechu 0,47 promile alkoholu a navíc byl pod vlivem drog. Nenapravitelnému mladíkovi hrozí ve správním řízení vysoká pokuta a několika měsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

Poškrábané vozidlo

Jičínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý 21. března poškrábal v Jungmannově ulici osobní vozidlo Honda CR, které bylo zaparkované před jednou z budov. Majitel vyčíslil škodu na 20 tisíc korun. Pachateli za přečin poškození cizí věci hrozí až rok vězení.

Silniční kontrola

V sobotu 25. března odpoledne kontrolovala policejní hlídka v Hořicích v Karlově ulici osobní vozidlo Škoda Felicia, které řídil třiadvacetiletý mladík. Během kontroly se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. To se ovšem nedá říci o testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní na cannabis. Navíc policisté zjistili, že má Městským úřadem v Hořicích vysloven do srpna letošního roku zákaz řízení všech motorových vozidel. Z tohoto důvodu si mladík vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Vloupání do sklepní kóje

V přesně nezjištěné době od pátku 24. března do neděle 26. března vnikl neznámý pachatel do jednoho z domů v Jičíně v Dlouhé ulici, kde se vloupal do sklepní kóje. Uvnitř odcizil pánské sjezdové kolo GT Chucker černé barvy v hodnotě téměř 11 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Víkendová statistika dopravních nehod

Od pátku 24. března do neděle 26. března došlo na silnicích okresu Jičín k sedmi dopravním nehodám, při kterých byla jedna osoba těžce a pět lehce zraněno. Na dvou nehodách se podílel alkohol a celková škoda byla vyčíslena na bezmála půl milionu korun.

K jedné z nehod došlo v pátek 24. března na čtyřpruhu (viz snímek). V pozdních nočních hodinách jel třiačtyřicetiletý řidič osobním vozidlem Volkswagen Passat ve směru od Úlibic na Jičín. V pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a narazil do před sebou jedoucího vozidla Škoda Rapid. Při nehodě byla lehce zraněna posádka passatu. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou, což se ovšem nedá říci o řidičce škodovky. Ta měla v dechu 0,23 promile alkoholu. Celková škoda byla vyčíslena na 290 tisíc korun.