Jednalo se o pánské horské kolo Author bílo-modré barvy a pánské trekové kolo Authot rovněž bílo-modré barvy. Celková škoda byla vyčíslena na 21 tisíc korun. Pachateli za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení.

Krádež v prodejně
V neděli 19. července dopoledne zavítal do jednoho ze supermarketů v Jičíně na Husově ulici nepoctivý zákazník, který v prostoru pokladny odcizil lahev whisky v hodnotě 389 korun. I když se mu podařilo s lupem utéct, přesto mu to nebylo nic platné. Policisté na základě provedeného šetření zjistili, že by se mohlo jednat o šestadvacetiletého muže z Jičínska, který již byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen. Z tohoto důvodu mu v případě prokázání viny hrozí za přečin krádeže až tři roky vězení.

Víkendové zpravodajství
Během uplynulého víkendu přijali policisté na Jičínsku několik desítek oznámení, prošetřovali přečiny a přestupky a v neposlední řadě je zaměstnali i opilci.

V pátek 17. července ráno pátrali jičínští policisté po desetiletém chlapci, kterého od čtvrtečního odpoledne postrádala rodina. Muži zákona ho hledali u jeho kamarádů, spolužáků, na koupališti, vlakovém i autobusovém nádraží, ale marně. Až v odpoledních hodinách obdrželi informaci, že by se mohl nacházet v jedné z jičínských heren, kde ho také našli. Chlapec byl v naprostém pořádku a policisté teď zjišťují, proč odešel z domu a kde po celou dobu zdržoval.

O tom, že drzost některých zlodějů nezná mezí, se přesvědčil jeden z návštěvníků hřbitova v Lázních Bělohradě. V době, kdy zaléval květiny, si odložil svoji tašku, ve které měl peníze a různé písemnosti. Jeho chvilkové nepozornosti využil neznámý pachatel, který mu tašku odcizil. Majitel vyčíslil škodu na 570 Kč. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti majetku.

Po osmé hodině ranní došlo v Nové Pace v Pivovarské ulici k dopravním problémům, což někteří řidiči „neunesli" a na linku 158 jedno oznámení za druhým. Policisté vše prověřili a zjistili, že se nejedná o žádné vážné komplikace, ale pouze o běžnou hustotu silničního provozu, která je v dané době a lokalitě běžná.

V dopoledních hodinách se obrátila na policii žena s tím, že má strach o syna, který je se svojí babičku na chalupě Dolanech. Dále uvedla, že se jim nemůže dovolat, neboť má syn vypnutý telefon a tchýně ho „nezvedá". Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že jsou oba v naprostém pořádku. Ženu požádali, aby neprodleně kontaktovala svoji snachu.

Před desátou hodinou dopolední zamířili hořičtí policisté do jedné z místních heren, kde mělo dojít ke slovní rozepři mezi hosty. Navíc zde měl jeden z mužů prodávat drogy a přitom měl okrást návštěvnici o 700 korun. Na místo vyjeli městští strážníci, kteří zjistili, že zde nikdo drogy neprodává. Slovní rozepře se týkala pouze dvou hostů a to druha a družky, kteří se hádali o částku 7.000 Kč. Údajně ji měli ve společné peněžence a vzájemně se obviňovali, který z nich peníze utratil. Nakonec se domluvili a více po policii nežádali. O téměř dvě hodiny později vyjeli strážníci na místo znovu. Tentokrát se žena bála, aby její druh neutratil všechny peníze. V tom mu ale strážci zákona zabránit nemohli.

V dopoledních hodinách došlo u Chotče k požáru obilí. Na ploše 10x20 metrů hořela pšenice, kterou se podařilo přivolaným hasičům včas uhasit. Požár zřejmě vznikl od elektrického drátu, který spadl na nesklizené pole. Věc si na místě převzal vyšetřovatel hasičů.

Před polednem vyšetřovali jičínští policisté krádež automatu na žvýkačky, který zmizel od jedné z restaurací v Jinolicích. Nakonec se ukázalo, že ke krádeži nedošlo. Automat totiž našel majitel podniku o kus dál nepoškozený. Zřejmě ho sem přemístil některý ze zaměstnanců a zapomněl o tom zřejmě majitele informovat.

V podvečerních hodinách došlo u Pecky Staňkov k požáru lesní hrabanky a suché trávy o rozloze 15x40 metrů. Proč k požáru došlo, zjišťují novopačtí policisté, kteří případ šetří jako přestupek na úseku proti požární ochraně.

Po devatenácté hodině vyšetřovali sobotečtí policisté krádež nezajištěného jízdního kola Merida v hodnotě 9 tisíc korun, které měl neznámý pachatel odcizit z volně přístupné chodby v jedné z restaurací na náměstí. Po zadokumentování případu se kolo jako zázrakem našlo. Druhý den stálo na tom samém místě, kde ho majitel odstavil. Na dotaz hostinského, kde kolo bylo, uvedl, že mu ho kamarádi uložili do skladu, neboť se domnívali, že již šel domů a prý se báli, aby mu ho někdo neodcizil.

Na svoji neopatrnost doplatil ve večerních hodinách zahraniční turista v Jičíně, který si na lavičce před kostelem Sv. Ignáce zapomněl fotoaparát Lumix v hodnotě 4 tisíc korun. Když se pro něj po chvíli vrátil, už ho nikde nenašel. Zřejmě ho předběhl neznámý zloděj, kterému se fotoaparát hodil. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Na hlučné hosty jedné z restaurací v Nové Pace si po dvaadvacáté hodině stěžovali místní obyvatelé. Hlídka na místě zkontrolovala čtyři hosty, kteří se hlasitě bavili na zahrádce před restaurací. Aby nedocházelo k rušení nočního klidu, přemístili se všichni do vnitřních prostor restaurace. Poté již byl naprostý klid.

Po třiadvacáté hodině měli volně pobíhali v Podlevíně dva psi chrt a špicl. Dle místních psi určitě utekli ze zahrady jednoho z domů, kde majitelka chová nejméně deset psů, kteří jí velmi často utíkají a navíc štěkají celou noc. Po příjezdu hlídky se již nikde psi nenacházeli.

Na skupinu dětí, která měla před půlnocí chodit se zapálenými svíčkami po hřbitově na Zebíně, upozornila na lince 158 jedna z místních obyvatelek, která se bála, aby něco nezapálily. Městští strážníci zjistili, že se jedná o děti z letního tábora, kteří zde měly pod dohledem vedoucích stezku odvahy a žádné nebezpečí požáru tak nehrozilo.

V sobotu 18. července se krátce po půlnoci obrátil na policii čtrnáctiletý hoch s tím, že bydlí na ubytovně na jednom pokoji se svým otcem, který ho neustále slovně napadá, nebo mu dělá naschvály. Hlídka městských strážníků na místě zjistila, že je hoch u otce na prázdninách a údajně ho rušil zapnutý počítač. Věc na místě vyřešili domluvou.

Po jedné hodině ranní ležela v Jičíně před domem v ulici Českých bratří žena. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o osmnáctiletou slečnu, které nebylo dobře a poloha v kleče jí naprosto vyhovovala. Spolu s ní byl na místě i její o dva roky starší kamarád, který ji doprovodil domů.

V ranních hodinách zaměstnal hořické policisty opilý mladík, který ležel na silnici v ulici Cesta legií a spal. Policisté zjistili, že se jedná o jednadvacetiletého mladíka, který měl v dechu 2.48 promile alkoholu. Z tohoto důvodu skončil v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.

Před devátou hodinou dopolední ležel na silnici před odbočkou na Dřevěnici sražený kanec. Policisté kontaktovali hospodáře místního mysliveckého sdružení, který se o mrtvé zvíře postaral.

V dopoledních hodinách se obrátil na jičínské policisty opilý muž, který uvedl, že mu někdo odcizil peněženku. Po chvíli připustil, že ji zřejmě v noci ztratil u železniční tratě, kde spal, což mu potvrdili i jeho kamarádi, kteří byli s ním. Společně se domluvili, že se ji pokusí najít.

V dopoledních hodinách měla ležet na silnici nedaleko Budčevse dřevěná bedna. Kopidlenští policisté celý úsek projeli, ale žádnou bednu nenašli. Zřejmě ji odstranil některý z projíždějících řidičů.

Smutné chvíle prožívala majitelka křížence pražského krysaříka s jezevčíkem, který se jí v odpoledních hodinách zaběhl v Dětenicích. Pejska slyšícího na jméno Viky, který má oranžový obojek nenašla. Z tohoto důvodu se obrátil na policii, v případě, že by se pes našel.

V odpoledních hodinách se obrátil na policii muž z Nové Paky, s tím, že mu jeho známý vyhrožuje, že mu dá do „držky". Prý po něm chtěl 9 tisíc korun za to, že mu před devíti lety vytáhl vozidlo z pole. O několik minut později volal znovu, že ruší oznámení a od policie nic nežádá, neboť se vlastně nic nestalo.

Po šestnácté hodině vyjeli jičínští policisté do kempu v Jinolicích, kde mělo dojít ke krádeži peněženky, ve které se mělo nacházet 1.700 korun. Oznamovatel nakonec připustil, že mu peněženku asi nikdo neodcizil, ale že ji spíš někde v noci ztratil.

V podvečerních hodinách vyjela rychlá záchranná služba do Jinolic, kde měl cyklista spadnout do rybníka. Na místo vyjeli i policisté, kteří zjistili, že opilý osmatřicetiletý muž pouze vedl vypůjčené kolo, se kterým upadl na hrázi a přitom se odřel.

Před osmnáctou hodinou si stěžovali obyvatelé ze Staré Paky na zahraniční sousedy, kteří na zahradě pálili odpad a kouřem obtěžovali široké okolí. Novopačtí policisté věc vyřídili na místě domluvou.

Jízdu jak v hororu zažil ve večerních hodinách řidič autobusu, kterého měli v Lomnici nad Popelkou napadnout cestující. Údajně proto, že chtěli vystoupit na náměstí, což řidič odmítl, a proto mu měl jeden znich vypnout klíček v zapalování. Řidič naštěstí včas zareagoval, a i když vjel asi jeden metr do protisměru, situaci zvládl a nikomu se nic nestalo. Věc policisté předali dle místní příslušnosti kolegům v Lomnici nad Popelkou.

V noci oznámil na policii muž z Libáně, že mu jeho přítelkyně rozbila mobilní telefon, který měla hodit na zem. Hlídka na místě zjistila, že je oznamovatel značně opilý, což potvrdila provedená dechová zkouška, která u něj prokázala 3 promile alkoholu. Dalším šetřením muži zákona zjistili, že šlo o hádku mezi bývalými partnery, při které žena hodila po svém bývalém příteli jeho mobilní telefon, a přitom zřejmě došlo k poškrábání displeje. Muž následně uvedl, že až vystřízliví, tak si vše ještě jednou rozmyslí.

V neděli 19. července krátce po jedné hodině ranní kontrolovala policejní hlídka v Jičíně na Husově třídě motocykl Kayo Stomp, které řídil dvaadvacetiletý mladík. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 1.2 promile alkoholu. Za jízdu v opilosti hrozí řidiči ve správním řízení vysoká pokuta, a i když není držitelem žádného řidičského oprávnění, hrozí mu i několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

Před druhou hodinou ranní se stěžovali občané z Nové Paky na rušení nočního klidu, ke kterému mělo dojí t v Klášterní ulici. Hlídka oznámení prověřila, ale žádné hluk nezaznamenala. Pouze v dálce byla slyšet hudba ze Štikova, kde probíhala povolená taneční zábava, která byla po druhé hodině ukončena.

V dopoledních hodinách ležela v rekreační oblasti na Hořicku u splavu za mlýnem Beránek mrtvá srna. Policisté kontaktovali hospodáře místního mysliveckého sdružení, aby zvíře odstranili.

„Boj" o pronajaté místo na provozování stánku na Špici se rozpoutal v dopoledních hodinách mezi dvěma prodejci. Vzhledem k tomu, že se nemohli dohodnout, který zde zůstane, dostavila se na místo místostarostka obce, která oba prodejce z pozemku vykázala, neboť ani jeden z nich neměl platnou smlouvu o pronájmu. A tak si museli najít jiné místo pro své podnikání.

Zřejmě poryvem silného větru spadla v odpoledních hodinách v Pševsi těžká větev z ořešáku na střechu místního obchodu. Na místo vyjeli hasiči, kteří větev odstranili.

Hořičtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který v obci Lískovice poškodil u budovy neobydlené fary šest dvojitých oken. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti majetku.     nprap. Hana Klečalová