Majitel vyčíslil hodnotu vozu na 400 tisíc korun. Případ šetří jičínští kriminalisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až pět let vězení.

Víkendové zpravodajství

Uplynulý víkend patřil na Jičínsku k těm klidnějším. Policisté přijali několik desítek oznámení, šetřili přečiny i přestupky a v neposlední řadě je zaměstnaly partnerské a rodinné šarvátky.

V pátek 29. ledna se krátce po jedné hodině ranní obrátil na policii muž z Hořic s tím, že byl v jedné z heren napaden čtyřmi útočníky. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, která zjistila, že k žádnému napadení zřejmě nedošlo. Oznamovatel, který měl v dechu 2,78 promile alkoholu, byl totiž silně dezorientovaný, vrávoral a neustále opakoval, že je v Hořicích krátce, a že neví, jak se má dostat na ubytovnu, kde v současné době žije. Policisté následně provedli šetření i v uvedené herně, kde rovněž o žádném napadení nevěděli. Poté oznamovateli ukázali cestu na ubytovnu a dále ho poučili o tom, aby se na v případě potřeby obrátil na policii, až bude střízlivý.

Před šestou hodinou ranní došlo v Kopidlně na vlakovém nádraží k požáru lokomotivy. Na místo vyjeli kromě policistů i hasiči, kteří požár zlikvidovali. Jako jeho příčina byla zjištěna technická závada.

V ranních hodinách vyjeli jičínští policisté do Ruské ulice, kde neznámý pachatel poškodil vrata u jedné z garáží. Majitel vyčíslil škodu na 150 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách se obrátila na policii obsluha benzínové čerpací stanice v Jičíně s tím, že ji okradla posádka vozidla Volkswagen Golf, kterou tvořili dva muži a dvě ženy. Starší z žen asi padesátiletá tak dlouho měnila peníze, až obsluhu okradla o dva tisíce korun. Poté všichni čtyři nasedli do vozidla a odjeli směrem na Mladou Boleslav. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Před dvacátou hodinou si na jedné ze staveb v Jičíně nevěděli rady s opilým pracovníkem, který měl dělat problémy. Údajně byl drzý a dokonce měl i někoho fyzicky napadnout, což se nakonec nepotvrdilo. I když zřejmě k žádnému napadení nedošlo, přesto policisté opilci, ještě předtím než usnul, domluvili.

V sobotu 30. ledna krátce před jednou hodinou ranní řádila na vlakovém nádraží v Ostroměři skupina neznámých mladíků, která zřejmě z recese narovnala před dveře do kanceláře lavičky a odpadkové koše. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Před půl osmou ranní se obrátila na policii žena s tím, že slušně sedí v jedné z hořických heren, kde popíjí pivo a přitom ji obtěžuje nějaký mladík, který jí sprostě nadává. Po příjezdu hlídky ale žena „otočila" a muže se naopak zastávala. Prý mezi nimi došlo k nedorozumění, které si vyjasnili a poté se i udobřili.

V odpoledních hodinách řádil v Jičíně v Havlíčkově ulici neznámý vandal, jehož objektem zájmu se stalo osobní vozidlo Seat Ibiza, u kterého rozbil boční okno, Majitelka vyčíslila škodu na 1.500 korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Po patnácté hodině mělo v Jičíně kolem zimního stadionu ve směru do centra města projíždět velkou rychlostí béžové osobní vozidlo. Dle svědků mělo jet nejméně 120 kilometrovou rychlostí. I přes okamžitý výjezd policejní hlídek se už nikde nepodařilo vozidlo najít.

Happy endem skončil sousedský spor v Jičíně. Vše začalo v okamžiku, kdy si muž šlápl před domem do psího exkrementu, což ho pochopitelně rozlítilo a přitom zahudral, že ty psy zabije. Výhružku zaslechla jeho sousedka, která se vracela se svým psem z procházky domů a domnívala se, že slova patřila právě jí. Poté následovala ostrá výměna názorů, kterou vystřídala slova usmíření a společně vypitá káva.

Před sedmnáctou hodinou vyjeli policisté do malé obce nedaleko Jičína, kde mělo dojít k neshodám mezi bývalými partnery. Spor měl vzniknout ohledně psa, kterého si chtěl vzít muž sebou, když se z domu stěhoval. To se nelíbilo jeho bývalé přítelkyni, která mu ho nechtěla dát. Nakonec se domluvili a muž si psa odvezl. K žádnému konfliktu nedošlo a policisté byli na místě spíše z preventivních důvodů.

Před půlnocí se obrátil na policii muž z Nové Paky s tím, že mu nějaký chlap neustále zvoní na zvonek u dveří a hulákán na něj, ať jde domu, že mu rozbije hubu. I když byl po příjezdu hlídky na místě klid, přesto policisté muži domluvili a vysvětlili, jak se má v pozdních nočních hodinách chovat na ulici.

V neděli 31. ledna došlo před jednou hodinou ranní k rodinných neshodám v Kopidlně. Budoucí zeť se měl dostat „do křížku" s přítelem potenciální tchýně, kterému měl vyhrožovat, že to tak nenechá a že budou všichni utíkat. Na místo vyjela hlídka, která zjistila, že došlo jen k drobné rozepři, kterou nikdo z nich nakonec nechtěl řešit. I tak policisté všem na místě domluvili.

Během noci řádil v Sobotce v ulici Jarmily Glazarové neznámý zloděj, který u vozidla Škoda Octavia odcizil sklo z levého zpětného zrcátka. Z dalších dvou vozidel Škoda Octavia a Škoda Fabia odcizil skla z obou zpětných zrcátek. Majitelé vyčíslili celkovou škodu na nejméně 4 tisíce korun. Případ šetří sobotečtí policisté jako přestupek proti majetku.

Zřejmě vlivem silného poryvu větru došlo v Jičíně v Poděbradově ulici k pádu sloupu elektrického vedení, který částečně dopadl na vozovku. Městští strážníci následně překážku označili dopravním značením.

Před polednem zamířili policisté do Budčevse, kde mělo dojít k rozepři mezi matkou a synem, který je údajně sprostý, poškozuje zařízení bytu a dokonce prý i doma kouří. I když po příjezdu policistů nechtěli nic oznamovat, přesto oběma muži zákona vysvětlili, jak mohou svoji situaci řešit.

V odpoledních hodinách si stěžovala na lince 158 žena z Vysokého Veselí na svého bývalého přítele, který měl vzít klíče od jejího vozidla Citroen C4 a bez jejího souhlasu vůz přeparkovat. Údajně ho ponechat uprostřed vozovky před jejich domem. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V podvečerních hodinách ležel v Nové Pace v ulici Komenského opilý muž, který se při pádu poranil na hlavě. Z tohoto důvodu na místo vyjela rychlá záchranná služba, které muže převezla na ošetření do nemocnice.   por. Hana Klečalová