Celkem 15 rostlin konopí policisté zajistili u 42letého muže z Hořicka, který měl konopí pěstovat jednak na své zahrádce, tak ale také v prostorách domu, kde policisté nalezli také sušinu. Na území Hořicka se zřejmě chystal sklízet také 28letý pěstitel, u kterého policisté za přístřeškem na dřevo nalezli celkem 9 rostlin s morfologickými znaky konopí, ale také samotnou sušinu.

Možné místo sklizně konopí objevil v jedné vesnici na Jičínsku v rámci služební činnosti také jičínský psovod, který si na místo vyžádal hlídku. Při společném prozkoumávání okolí narazili na dva muže, kteří zrovna vzrostlé rostliny sklízeli do připravených pytlů. Na místě zajistili celkem 14 rostlin konopí, další 2 pak na území Semilska. Muže ve věku 36 a 41 let policisté eskortovali na policejní služebnu k provedení dalších úkonů.

Policie z Jičínska sklízela. Pěstitelé tak přišli o vzrostlé rostliny konopí
Policie z Jičínska sklízela. Pěstitelé tak přišli o vzrostlé rostliny konopí

Veškerý zajištěný materiál teď čeká odborná expertíza. Kdyby policisté drogy nezachytili, mohl být podle předběžných odhadů výdělek jednotlivých nelegálních pěstitelů i několik desítek tisíc korun. Policisté zahájili trestní stíhání pro přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest. Rozsah trestné činnosti všech mužů je předmětem dalšího prověřování.

Mohlo by vás zajímat: Blázen z Jizerských hor? Dalibor Dědek je úspěšný podnikatel, který pomáhá

Zdroj: Sedlák Jan