Na sklonku července a srpna zatím neznámý pachatel zavraždil nedaleko Lázní Bělohrad na Jičínsku padesátiletého muže. „Díky provedené analýze DNA a expertíze z oboru kriminalistické daktyloskopie jsme zjistili totožnost mrtvého,“ uvedl tiskový mluvčí královéhradeckých policistů Jan Čížkovský.

Muž byl pohřešován od posledního červencového dne a bližší informace s ohledem na právě probíhající vyšetřování policie poskytnout nemůže. „Bezprostředně po těchto zjištěních byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, a to dosud neznám pachatelem,“ dodal Čížkovský. Na další informace je ovšem policie skoupá.

Zároveň královéhradečtí policisté na úterní tiskové konferenci vyvrátili spekulace o tom, že by zmíněná vražda mohla souviset s případem, který se odehrál na Jičínsku ve stejné době. Devětadvacetiletý muž tehdy zabil dvě ženy a dítě. Za tento nepochopitelný a děsivý čin mu hrozí doživotní trest.

Přestože hradečtí kriminalisté pachatele vraždy v současnosti neznají, v jejich hledáčku se ocitl přibližně třicetiletý muž.

Vražda v kukuřičném poli: Policie pátrá po třicátníkovi
Policie pátrá po muži, který by mohl policistům poskytnout velmi důležitá svědectví.Zdroj: Policie ČRPolicie zveřejnila popis přibližně třicetiletého muže. „V průběhu dosavadního prověřování získali kriminalisté v souvislosti s tímto případem informace o muži, který se měl v inkriminovanou dobu, tedy 31. července 2017, mezi 14. a 15. hodinou v daném místě pohybovat,“ uvedl za královéhradecké policisty Jan Čížkovský s dodatkem, že se mělo jednat o muže ve věku zhruba 30 let, robustnější postavy, výšky zhruba 180 centimetrů, s velmi krátce střiženými vlasy.

Pohybovat se mohl ve starším vozidle značky Škoda, červené, nebo vínové barvy, s nápisem na zadním okně pátých dveří. Na střeše vozidla byly takzvané hagusy – „zahrádky“. Kriminalisté přijmou buď přímé svědectví od popsaného muže, nebo uvítají jakékoliv informace od veřejnosti, které by jim pomohly zjistit totožnost tohoto muže a nalézt uvedené vozidlo. Informace přijmou buď přímo na kriminální policii Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, tel. č.: 727 983 572, či na lince tísňového volání 158 nebo na kterékoliv služebně. 

Vražedné případy spolu nesouvisí
Ve stejné době, kdy se kriminalisté začali zabývat nálezem těla mrtvého muže došlo na Jičínsku k děsivému incidentu, při kterém přišly rukou devětadvacetiletého pachatele o život dvě ženy a dítě. Přestože se spekulovalo, že by případy mezi sebou mohly souviset, policie spekulace vyvrátila.

„Dle dosud zjištěných skutečností můžeme vyloučit jakoukoliv spojitost s trojnásobnou vraždou, která se v Lázních Bělohrad udála v noci z 12. na 13. srpna tohoto roku,“ dodal Čížkovský.

Další události, které otřásly Bělohradem 
*Nečekaný incident se odehrál 9. srpna na louce v Dolní Nové Vsi, kde napadl soused souseda. Útočník nejdříve slovně a potom fyzicky napadl ženu. Poté s nožem v ruce zaútočil na hospodáře. Muž skončil v nemocnici, kam byl letecky transportován. Podezřelý se k uvedenému jednání přiznal.

*13. srpna se v Prostřední Nové Vsi odehrála jedna z nejtragičtějších událostí v historii města – vražda tří nevinných obětí, matky Anny (55 let), dcery Markéty (29 let) a jejího dvouletého syna. Podezřelého devětadvacetiletého muže, který byl přítelem mladší ženy a byl prokazatelně pod vlivem drog, zadržela policie. Muž byl z vraždy obviněn a převezen do Vazební věznice a ústavu pro výkon zabezpečovací detence v Brně – Bohunicích.

*Den nato 14. srpna policisté šetřili další vraždu. Náhodný chodec objevil v lánu kukuřice mrtvé tělo ve značném rozkladu. Muž byl s největší pravděpodobností zavražděn 31. července 2017.