Rozpor mezi znalci

První posudek zpracoval Lubomír Kerepecký a včera svoji práci obhajoval. Tu totiž v druhém posudku napadl znalec obhajoby ze společnosti Česká znalecká. K soudu ovšem nedorazil přímo autor, ale odborný asistent Vladimír Krupka, který se na zpracování posudku podílel. Ten tak mohl vypovídat pouze jako svědek.

„Původní posudek neobsahuje vstupní data," měl výhrady Krupka. Kerepecký však uvedl, že na svém posudku trvá a naopak zpochybnil některé závěry posudku obhajoby.

Pošle podklady

Soud na odročené hlavní líčení. které se uskuteční 25. března, předvolá tři svědky a znalce, včera slyšený znalec Kerepecký má soudu zaslat soudu veškeré podklady, ze kterých při svém posudku vycházel.

Všetečka, který byl náměstkem pro zdravotnictví, smlouvu podepsal jako předseda představenstva krajského zdravotnického holdingu. Dodavatelem rentgenové techniky za sto osmnáct milionů korun byla firma Puro-Klima.

Obžaloba ho viní z porušování povinnosti při správě cizího majetku a tvrdí, že cena dodávky obvyklá na trhu byla sto pět milionů korun, a způsobená škoda tak činí asi třináct milionů korun.

K podpisu smlouvy prý Všetečka neměl souhlas dozorčí rady, který údajně pro tento případ vyplýval z obchodního zákoníku. Všetečka obžalobu odmítá a tvrdí, že nákup schválily příslušné orgány kraje. Všetečkovi hrozí v případě prokázání viny dva až osm let vězení.

Zakázka na rentgeny měla mít další etapy, ale nové vedení kraje v čele s ČSSD v ní už nepokračovalo a snažilo se z ní vyvázat. V roce 2009 se kraj s firmou Puro-Klima dohodl na zrušení Všetečkou podepsané smlouvy a na uzavření nové dohody na dodávku rentgenů.