Tentokrát však cizinecká policie dopadla nedaleko hraničního přechodu v Náchodě muže, o kterém netuší, o koho se jedná.

„Cizinečtí policisté zastavili osobní auto přijíždějící z Polska. Osádku tvořila trojice mladých lidí - dvě dívky a jeden muž. Obě dívky měly české doklady. Muž se ale prokázal cestovním dokladem Belgie, který se na první pohled jevil jako padělaný,“ objasnila celou situaci policejní mluvčí Iva Kormošová. Cizinec tak okamžitě putoval na služebnu. Ani tam se ale policistům nepodařilo zjistit, o koho se jedná. Muž neustále měnil svou výpověď. Nejprve uvedl, že pochází z Maroka, vzápětí však tvrdil, že je z Alžírska.

„Do protokolu následně uvedl, že v září 2010 nelegálně přicestoval z Afriky do Řecka, kde si za 200 euro opatřil cestovní doklad Belgie,“ doplnila Kormošová. V lednu se poté rozhodl odcestovat do Polska, kde zůstal až do osudného dne. „Muž při objasňování situace uvedl, že se na diskotéce seznámil s dvěma českými dívkami, které ho měly převést do Prahy za jeho kamarády,“ upřesnila Kormošová. Při přesunu je zastavila hlídka.

Za svými údajnými kamarády se již cizinec nepodívá. Policistům se nepodařilo objasnit totožnost muže, a proto byl převezen do záchytného zařízení pro cizince. ⋌(sir)