Také Radek Charvát, který byl ve středu na jednu stranu odsouzen za těžké ublížení, ale na druhou zproštěn viny v obžalobě mluvící o pokusu o vraždu, kritizoval práci policie.

„Byla tam stejná skupina vyšetřovatelů jako u Nečesaného. I u mě se snaží zakrýt chyby a odsoudit mě," rozohnil se při závěrečné řeči. „Policie označí člověka jako vraha a tady jsou krytí paní Faltusovou," slovně vypálil i na státní zástupkyni. Lenka Faltusová vystupovala jako žalobkyně i v kauze Nečesaný.

Co vše se Charvátovi na práci vyšetřovatelů nelíbilo? Například fakt, že krevní stopy v místnosti, kde měl být zmlácen jeho spolubydlící a později odnesen do jímky, kde zemřel, našli policisté až po nějakém čase. „Ale to je obvyklá věc," oponoval mu soudce Miroslav Mjartan.

Charvátovi se také nelíbil způsob, jakým policisté vyzvedli mrtvé tělo z jímky. Prý přitom zničili důkazy, které by pro něj byly prospěšné. „Stop tam mnoho nebylo, ale to je pochopitelné, když tělo bylo několik týdnů v takovém prostředí," glosoval soudce.

Sedmatřicetiletý muž také tvrdil, že mu vyšetřovatelé změnili data na fotografiích, jež dokazovaly, že vskutku chodil do práce, jak tvrdil. To policisté odmítli.

Hlavním problémem však podle něj byl fakt, že se důrazněji nevydali po stopě půjček a dluhů, jež jeho spolubydlící podle něj nastřádal.