Pondělí

V pondělí 12. května vyjeli muži zákona v ranních hodinách do Běchar, kde majitel polorozbořeného domu našel rezavý, dělostřelecký granát. Munici si na místě převzal pyrotechnik.

Po poledni šetřili dopravní nehodu v Hořicích a v horkém odpoledni se pak zřejmě „přitížilo“ mladému cyklistovi v Jičíně. Polonahý totiž projížděl Lipovou alejí a přitom s penisem v ruce obtěžoval kolemjdoucí školačku. Policisté případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

Na linku 158 oznámila starší žena z Jičína, že jí zřejmě někdo doma odcizil peníze. Hlídka, která vyjela na místo však zjistila, že k žádné krádeži nedošlo, pouze důchodkyně nemá přehled o svých financích.

Po půlnoci pak policisty zaměstnala rodina z Podůlší. Šedesátiletý muž zde fyzicky napadal svoji manželku, které se však podařilo před ním schovat do bytu ke své dceři. To se mu však nelíbilo a snažil se dostat za ní. Vzhledem k tomu, že mu nechtěla dcera otevřít, rozbil květináčem skleněnou výplň balkónových dveří a vnikl dovnitř. Choval se velmi neurvale a vůbec mu nevadilo ani to, že v jedné z místností spalo malé dítě. Případ šetří policisté jako trestný čin porušování domovní svobody.


Během dne se muži zákona zaměřili i na řidiče. V Jičíně kontrolovali osobní motorové vozidlo Škoda, které řídil jednatřicetiletý cizinec. Řidič byl z přítomnosti policistů velmi rozladěn a nebylo ani divu. Provedená dechová zkouška totiž u něj prokázala téměř 1.5 promile alkoholu v dechu.

Dalším hříšníkem byl řidič osobního vozidla Seat Ibiza, kterého policisté kontrolovali v Údrnicích. I v tomto případě byl z dechu řidiče cítit alkohol, což potvrdila i provedená dechová zkouška, která u něj prokázala 0.14 promile alkoholu. Z tohoto důvodu byl řidiči zadržen řidičský průkaz a následně mu byla zakázána další jízda.

Úterý


Úterý 13. května nebylo o nic klidnější. Před sedmou hodinou ranní šetřili policisté dopravní nehodu v Jičíně a v Hořicích.

V dopoledních hodinách našel muž v Jičíně, na Komenského náměstí předmět, který připomínal munici. Přivolaný pyrotechnik věc prozkoumal a zjistil, že se jedná o náplň do hasícího přístroje.

V Sobotce pak místní mladík odcizil v prodejně, v prostoru pokladny několik krabiček cigaret Marlboro v hodnotě 518 Kč.

Smůlu měl po desáté hodině ranní řidič osobního vozidla značky Trabant, který jel v Lázních Bělohrad. Jeho dosti „zvláštní“ jízdy si totiž všimli policisté, kteří ho také hned zastavili. Jakmile dvaatřicetiletý řidič otevřel dveře, pochopili. Muž byl totiž opilý, což také potvrdila dechová zkouška. Z tohoto důvodu mu nejenže zakázali další jízdu, ale navíc mu zadrželi i řidičský průkaz.

Dvanáct psů se stalo předmětem sporu mezi nájemkyní a majitelem domu v Popovicích. Žena i přes výslovný zákaz majitele totiž pouštěla psy do chodby domu, s čímž on nesouhlasil. Nakonec se mezi nimi strhla hádka, kdy v návalu zuřivosti žena poškodila skleněnou výplň dveří, vylila kýbl vody na jeho oblečení a navíc ho ještě poškrábala na krku. Případ je šetřen jako přestupek proti občanskému soužití.

V odpoledních hodinách pak policisté asistovali při exekučním řízení v Kopidlně. V tomto případě odmítal dlužník pustit exekutora do pokoje bytu, kde mělo řízení proběhnout.

V podvečerních hodinách pak došlo v Nové Pace k dopravní nehodě, při které cyklistka spadla z jízdního kola a v Cholenicích zase pro změnu rozbil opilý muž vchodové dveře u obytného domu. I když se snažil střepy uklidit, vůbec mu to nešlo. Byl totiž tak silně opilý, že stále přepadával a těžko hledal stabilitu. Celková škoda byla vyčíslena na více jak 1 tisíc korun. (PČR)