Pátek

V pátek 9. května vyjížděli muži zákona v ranních hodinách do Hořic, kde došlo v ulici Hlavatého ke střetu vozidla Škoda 120 s přívěsným vozíkem. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění a celková škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun.

V dopoledních hodinách ještě policisty zaměstnal zaběhlý kůň v Chloumku. Zvíře, které se nakonec nechalo chytit, si odvedla jeho majitelka.

Poté řešili rodinné neshody v Jičíně, v Štrauchově ulici. Jedná se o dlouhodobě problémy mezi sourozenci. Věc muži zákona na místě vyřešili domluvou.

V odpoledních hodinách pak došlo k závažnému případu v Dobré Vodě, kde dvouletý chlapec spadl do plného septiku. Hoch byl následně ve vážném stavu letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

V podvečerních hodinách prováděli policisté asistenci při otevření bytu v Jičíně na Novém Městě, který si majitel zabouchl.

Následně oznámil na linku 158 muž, že je obtěžován dalším hostem v jedné z restaurací v Jičíně na náměstí. Hlídka na místě nakonec zjistila, že je oznamovatel v podnapilém stavu, a tak mu na místě domluvila.

V nočních hodinách ještě zjistil majitel osobního vozidla Škoda Fabia, se kterým parkoval v Libáni za zdravotním střediskem, že mu vozidlo někdo odcizil. Jeho hodnotu vyčíslil na 150 tisíc korun.

Sobota

Ani sobota 10. května nebyla o nic klidnější.

V časných ranních hodinách vypátrala policejní hlídka v Ostroměři, před budovou českých drah, dvacetiletého mladíka z Hradce Králové, po kterém bylo vyhlášeno pátrání po pobytu.

Další vypátranou osobou byla sedmnáctiletá slečna, kterou muži zákona vypátrali v obci Dřevěnice.
Po deváté hodině ranní policisté vyšetřovali dvě dopravní nehody a to v Nové Pace a v Jičíně. Dále řešili spory mezi příbuznými v Jičíně a v obci Bačálky, kde pro změnu došlo k „tahanici“ o děti. Bývalý druh přijel navštívit své dva potomky, v čemž mu zabránil současný přítel jeho bývalé družky.
Do jarního úklidu se pustili v odpoledních hodinách představitelé obce Kal, při kterém pálili i suché větve. To se ovšem nelíbilo jednomu z turistů a na policii oznámil vznik požáru.

O tom, že je třeba ukládat si své věci, se přesvědčil v odpoledních hodinách majitel motorové pily MC Kuloch a strunové sekačky MTD v Kyjích. Nářadí totiž ponechal volně odložené před domem, čehož využil dosud neznámý zloděj a odcizil ho. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 5 tisíc korun.

V podvečerních hodinách pak hlídka prováděla asistenci při otevření bytu, jehož majitel zalomil v zámku klíč. Dovnitř mu pomohli až přivolaní hasiči.

Další občanské soužití řešili policisté v Jičíně, kde se nepohodli rodinní příslušníci a dále v Mlázovicích, kde měl pro změnu manžel fyzicky napadnout svoji ženu. Hlídka však na místě zjistila, že k žádnému napadení nedošlo, a tak všem přítomným řádně domluvila.

Neděle

Ani v neděli 11. května nebyla o případy nouze. Krádež kabelky oznámila hned po ránu žena v Nové Pace. Tu ji odcizil, ale už v noci z pátku na sobotu, dosud neznámý zloděj v jednom z barů v Lázních Bělohrad. V kabelce, měla kromě osobních dokladů i platební kartu a mobilní telefon. Krádež peněženky oznámil i dvacetiletý mladík. Tu mu pro změnu odcizil ze zadní kapsy kalhot dosud neznámý pachatel na diskotéce na Pecce. Kromě tisícikorunové bankovky tak přišel i o své osobní doklady.

V dopoledních hodinách oznámil na linku 158 motorista, že se na silnici u obce Jeníkov pasou koně. Nutno podotknout, že se sice koně na asfaltu nepásli, nicméně zde zdržovali dopravu, neboť stáli uprostřed vozovky a nechtěli se hnout. Nereagovali ani na troubení řidičů a tak průjezdnost zajistil až jejich majitel, který je odvedl tam kam patří, tedy do stáje.

V Chomuticích se vrátila těsně před polednem domů kočka, která měla železnou past na noze. Ze želez ji vysvobodil až její majitel, který zjistil, že má zlomenou nohu. Zřejmě se do pasti dostala omylem, neboť ty zde mají nastražené myslivci na škodnou kunu.

V odpoledních hodinách došlo v Bukvici k pádu cyklistky. Té se udělalo zřejmě špatně, přičemž spadla na vozovku. Následně byla převezena na ošetření do Oblastní nemocnice v Jičíně.

V odpoledních hodinách šetřili policisté dopravní nehodu, ke které došlo u obce Milovice. Jednadvacetiletý řidič vozidla Škoda Octavia zde vyjížděl z vedlejší silnice na hlavní, přičemž nedal přednost v jízdě motocyklu Yamaha, který jel od Hořic a s tímto se střetl. Těžce zraněný motocyklista byl transportován leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Celková škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

V podvečerních hodinách pak prováděli muži zákona asistenci při otevření bytu v Jičíně, který si majitel nedopatřením zabouchl a v noci ještě oznámil na linku 158 silně opilý muž z Cholenic, že má na policii různé požadavky, „za boha“ si však nemohl vzpomenou jaké. Nakonec policistům sdělil, že jim je zavolá až po skončení hokeje. Už se ale neozval. (PČR)