Pátek

V pátek 14. března vyjeli policisté v ranních hodinách do Vrbice, kde se neznámý pachatel vloupal do chléva a stodoly, ze které odcizil zahradní traktor.

K dalšímu případu vloupání vyjeli do Stéblovic, kde neznámý zloděj vnikl do neuzamčeného dřevníku, ze kterého odcizil sekeru, ruční vrtačku, elektrický hoblík a další nářadí v celkové hodnotě 5 tisíc korun.

Smůlu měl jednadvacetiletý mladík, který si přišel v dopoledních hodinách na obvodní oddělení v Jičíně pro písemnost z městského úřadu. Policisté totiž zjistilil, že Okresní soud v Jičíně vyhlásil po jeho pobytu celostátní pátrání. A tak se jeho „návštěva“ o chvíli protáhla. Poté co mužům zákona sdělil, kde se v současné době zdržuje, byl zase volný.

V odpoledních hodinách úřadovaly dvě drzé zlodějky v Jičíně na Husově ulici. Vyhlédly si zde sedmdesátiletou ženu, které ochotně pomohly do schodů u prodejny papírnictví. Jedna ji podpírala a druhá šla v jejich těsném závěsu. Dlouho jim však ochota nevydržela. V okamžiku, kdy otevřely dveře do prodejny, mrkly na sebe a rychle zmizely. Když chtěla důchodkyně u pokladny platit zjistila, že nemá peněženku. Tu ji ochotné, snědé „straky“ odcizily z kabelky, kterou měla zavěšenou přes rameno.

Během dne došlo i na řidiče. V Údrnicích kontrolovala policejní hlídka devatenáctiletého řidiče osobního vozidla Renault 5. Mladík z nedalekého Kopidlna byl kontrolou značně rozladěn. A není divu. Nevlastní totiž řidičské oprávnění a navíc má rozhodnutím Okresního soudu v Jičíně vysloven do roku 2009 zákaz řízení motorových vozidel. Z tohoto důvodu vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Teď může v nejbližší době očekávat verdikt soudu. Ten ho může poslat až na jeden rok do vězení.

V Jičíně v Barákově ulici se „přitížilo“ mladému muži, který ničil zařízení bytu své matky. Na místě zasahovali strážníci městské policie, kteří s ním věc vyřídili v blokovém řízení.

V odpoledních hodinách oznámila mladá žena, že jí byla v jednom z obchodních domů v Jičíně odcizena peněženka. Nakonec si nebyla jista, zda peněženku někde sama neztratila nebo nezapomněla.

Strach o svého manžela měla v odpoledních hodinách žena z Popovic. Muž totiž odjel do lesa na dříví a dlouho se nevracel. Nakonec se přece jen vrátil, ale pěšky, protože v lese s vozidlem zapadl.

V noci si stěžoval na linku 158 silně opilý muž z Nové Paky, že ho nechce manželka pustit domů. Uvedl, že si po práci zaskočil na pivo a teď se nemůže dostat domů. Manželka však byla neoblomná a doporučila mu, aby šel spát k mamince nebo na ubytovnu.

Další opilec zaměstnal policisty kolem druhé hodiny ranní v Radimi. Nemohl totiž pochopit, že mají v restauraci zavřeno a stále se dožadoval vstupu dovnitř. Pochopil až poté, co mu hlídka domluvila.

Sobota

Sobota 15. března byla z celého víkendu nejrušnější. Hned ráno vyjeli policisté do Hořic, kde byli neznámými muži na náměsti fyzicky napadeni dva silně opilí mladíci. Jednoho z nich odvezla rychlá záchranná služba na ošetření do Oblastní nemocnice v Jičíně.

Ve Starém Místě bylo nalezeno odstavené osobní motorové vozidlo, kdy hlídka na místě však zjistila, že vozidlo je řádně uzamčené a nepřekáží v silničním provozu.

Po poledni vyjeli policisté řešit sousedské neshody do Soběrazi. Sporem se staly poškozené stěrače u vozidla, jehož majitel označil jako pachatele syna sousedky. Sdělil jí, že se od ní nehne, dokud mu neuhradí škodu. Nakonec se obě strany za přítomnosti hlídky domluvily na náhradě škody.

Ve večerních hodinách pak přišlo zmatené oznámení z linky 112. Operátor oznámil že, u Lázní Bělohrad došlo k dopravní nehodě motorky, kde byl jeden cestující a událost kvalifikováná jako tupé poranění vysokoenergetické. Policisté okamžitě vyjeli na místo, kde zjistili, že u obce Lukavec došlo k dopravní nehodě motocyklisty. Ten byl následně s těžkým zraněním převezen do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

V noci vyjeli muži zákona do Bystřice, kde opilý host napadal v místní restauraci obsluhu a další hosty. Než však přijela hlídka na místo, stačil opilec hospůdku opustit.

Veselo měli i v Hořicích, kde kolem 22. hodiny křičela žena z domu o pomoc. Strážníci městské policie na místě zjistili, že žena byla napadena svým manželem. Poté, co byla ošetřena v místní nemocnici, odešla noc strávit ke své kamarádce.

Neděle

V neděli 16. března se měli hodinu po půlnoci rvát dva mladíci v Jičíně, v ulici Kosmonautů. Jeden z nich měl ležet na zemi a druhý měl do něj kopat. Muži zákona však na místě zjistili, že k žádné potyčce nedošlo, a že oznamovatel vše vymyslel.

Noční klid nerespektovala parta mladých lidí v Jičíně v Barákově ulici, kteří svým hlukem rušili spící občany.

Před pátou hodinou ranní upadl silně podnapilý muž v Jičíně na Valdickém Předměstí do vozovky, a přitom si způsobil oděrky v obličeji. Na místo vyjeli jak policisté, tak i rychlá záchranná služba, která muže převezla na ošetření na Oblastní nemocnice v Jičíně.

Několik minut po otevření obchodního domu v Jičíně na autobusovém nádraží zadrželi pracovníci místní ostrahy třiašedesátiletého muže, který se snažil pronést přes pokladní zónu zboží v hodnotě 243 korun. Přivolaná hlídka věc na místě vyřídila v blokovém řízení.

V odpoledních hodinách se nepohodli manželé v Dobré Vodě. Poté, co policisté přijeli na místo, už však nic oznamovat nechtěli.

Starost o sousedku měli v Bělé u Pecky. Z jejího domu totiž slyšeli nářek a tak raději zavolali na policii. Za účasti sousedů byl její byt otevřen a přivolaná rychlá záchrannná služba nemocnou ženu odvezla do nemocnice.

Večer se opět kradlo v obchodním domě v Jičíně na autobusovém nádraží. V tomto případě pracovníci místní ostrahy odhalili při krádeži mladou dámu. Policisté věc na místě vyřídili blokovou pokutou. Je otázkou, zda se jí krádež zboží v hodnotě 120 korun vyplatila, když pak v blokovém řízení zaplatila tisícikorunou pokutu. Hana Klečalová